Wiadomości

Uczcił pamięć bohaterów, biorąc udział w 32. edycji legendarnego biegu

Data publikacji 04.08.2023

32. Bieg Powstania Warszawskiego zajmuje wyjątkowe miejsce w sercach wielu pasjonatów biegania. Towarzyszy mu niezwykła i podniosła atmosfera. Co roku nie brakuje chętnych uczestników, którzy poprzez sportową rywalizację oddają hołd bohaterskim powstańcom. W tegorocznej edycji wzięło udział kilka tysięcy uczestników. Linię mety przekroczył również mundurowy z Wydziału Doboru i Szkolenia katowickiej komendy wojewódzkiej, finalnie zajmując 2 miejsce w kategorii policjantów na dystansie 10km.

W sobotę wieczorem 29 lipca w stolicy Polski odbył się 32. Bieg Powstania Warszawskiego. To wyjątkowe wydarzenie, któremu towarzyszy podniosła atmosfera, zajmuje szczególne miejsce w sercach wielu miłośników biegania. Jak co roku nie zabrakło chętnych biegaczy gotowych pokonać jedną z dwóch przygotowanych tras (5 i 10 km), powiązanych z symbolicznymi dla Powstania miejscami. Uczestnikom, aż do samej mety, znajdującej się przy ulicy Konwiktorskiej towarzyszyło poczucie oddawania hołdu bohaterom wydarzeń z 1944 roku.

Na mecie legendarnego biegu, w którym udział wzięło kilka tysięcy osób, znalazł się również policjant z KWP w Katowicach. Finalnie wywalczył zaszczytne 2 miejsce na dystansie 10 km w kategorii policjantów. Nie był to pierwszy (i zapewne nie ostatni) start naszego mundurowego w imprezie biegowej.

Młodszy aspirant Bartłomiej Lasek na co dzień pełni służbę w Wydziale Doboru i Szkolenia na stanowisku policyjnego instruktora taktyk i technik interwencji. To między innymi pod jego czujnym okiem, zainteresowani służbą w Policji podczas zajęć otwartych mają okazję spróbować swoich sił na policyjnym torze przeszkód. Są one systematycznie organizowane przez katowicką komendę wojewódzką. Najbliższe zajęcia odbędą się już w środę 9 sierpnia.
Śląski mundurowy jest miłośnikiem biegania. Brał udział m.in. w Ultramaratonie (górskim) na dystansie 93 km. Ma za sobą także 3-krotny udział w Ultramaratonie na dystansie 60 km oraz 2-krotny udział w rywalizacji na 42 km w Maratonie Komandosa, który pokonał w pełnym umundurowaniu z 10 kg plecakiem. Oprócz biegania pasją Bartka jest także piłka siatkowa.
Doświadczenie sportowe naszego instruktora jest więc nieocenione w kontakcie z osobami marzącymi o zawodzie policjanta. Uczestnicy zajęć na hali katowickiego oddziału prewencji poza sprawdzeniem swojego przygotowania, mogą liczyć na jego wsparcie oraz cenne wskazówki, dzięki którym mogą wyeliminować błędy, by osiągnąć jeszcze lepszy czas podczas egzaminu sprawnościowego, będącego 1 etapem postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji.

Gratulujemy Bartkowi hartu ducha i kondycji oraz życzymy sukcesów sportowych.

Powrót na górę strony