Wiadomości

To od Ciebie zależy, jak zakończy się ta historia

Data publikacji 01.08.2023

To hasło spotu profilaktycznego, zrealizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, przy wsparciu Urzędu Miasta w Żywcu. Jego celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe zachowanie się na miejscu zdarzenia. Od naszej reakcji zależy bowiem zdrowie, a nawet życie poszkodowanych. Zachęcamy do obejrzenia filmu!

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, wspólnie z Urzędem Miasta w Żywcu, zrealizował spot profilaktyczny „To od Ciebie zależy, jak zakończy się ta historia”. Głównym założeniem spotu jest zwrócenie uwagi na prawidłowe zachowanie się na miejscu zdarzenia, bowiem od tego zależy życie i zdrowie uczestników. Temat jest bardzo istotny i warty szczególnego zainteresowania, ponieważ coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, gdy uczestnicy zdarzenia drogowego nie wiedzą, jak powinni postąpić, a co gorsza oddalają się z miejsca zdarzenia.

W spocie gościnnie wystąpił Bartosz Ostałowski, który jest jedynym na świecie kierowcą sportowym, który prowadzi samochód wyłącznie stopą. Pan Bartosz kilkanaście lat temu uległ wypadkowi drogowemu, w wyniku którego stracił obie ręce. Uczestnik tego zdarzenia nie udzielił mu pomocy i odjechał. Być może gdyby jego reakcja była inna, ta historia zakończyłaby się inaczej. 

Realizacja spotu nie byłaby możliwa bez wsparcia i zaangażowania wielu osób. W szczególności dziękujemy: Burmistrzowi Miasta Żywca, Bartoszowi Ostałowskiemu, strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, ratownikom z Ratownictwa Medycznego w Żywcu, Szpitalowi Powiatowemu w Żywcu, Andrzejowi, Arturowi i Janowi Wandzelom oraz realizującym spot – Sebastianowi Duchnowiczowi i Pawłowi Szczotce. 

W spocie wystąpili: Aleksander Jakubiec, Sylwester Gorząd, Marta Skórzak, Alan Sternal, Szczepan Pieronek, Kacper Roczyna, Bartłomiej Sikora, Cezary Kubica, Damian Pawlus, Dawid Niemczyk, Marcin Foltyn oraz gościnnie Bartosz Ostałowski.

Film Spot "To od Ciebie zależy, jak zakończy się ta historia"

Pobierz plik Spot "To od Ciebie zależy, jak zakończy się ta historia" (format mp4 - rozmiar 45.01 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja spotu

Pobierz plik Audiodeskrypcja spotu (format mp3 - rozmiar 3.44 MB)

Powrót na górę strony