Wiadomości

Osobiście złożył życzenia policjantom

Data publikacji 26.07.2023

Mikołaj, chłopiec z autyzmem, a zarazem wielki pasjonat policyjnej służby odwiedził zaprzyjaźnionych mundurowych. Z okazji obchodzonego 24 lipca Święta Policji, złożył zawierciańskim profilaktykom serdeczne życzenia. Policjanci otrzymali od Mikołaja pamiątkowe zdjęcia, które zrobiono podczas kwietniowej wizyty chłopca w zawierciańskiej jednostce. To była wzruszająca chwila zarówno dla gościa, jak i dla policjantów.

W kwietniu zawierciańskich policjantów odwiedził Mikołaj – nastolatek z autyzmem, którego jedną z pasji jest zamiłowanie do służb mundurowych. O niecodziennych odwiedzinach pisaliśmy w komunikacie: Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Zawierciu.

Podczas spotkania, jak mówił sam chłopiec, spełniło się jedno z jego marzeń — usiadł za kierownicą prawdziwego radiowozu. Wtedy Mikołaj „podróżował” po terenie komendy w towarzystwie zawierciańskich profilaktyków. To właśnie st. sierż. Konrad Kluza i sierż. szt. Damian Seliga przygotowali dla chłopca policyjne sprzęty i pojazdy oraz prezentowali tajniki policyjnej służby.

Wczoraj policjantów ponownie odwiedził Mikołaj. Tym razem to on przygotował dla stróżów prawa niespodzianki. Z okazji Święta Policji, które obchodzono dzień wcześniej, nastolatek złożył mundurowym serdeczne życzenia, wręczając każdemu z nich pamiątkowe zdjęcie z kwietniowej wizyty. To była bardzo emocjonująca chwila, a policjanci nie kryli wzruszenia, mówiąc, że właśnie dla takich momentów warto nosić policyjny mundur.

  • Mikołaj ściska rękę starszemu sierżantowi Konradowi Kluzie.
  • Trzymane w ręku zdjęcie, na którym widoczny jest starszy sierżant Konrad Kluza, Mikołaj oraz  sierżant sztabowy Damian Seliga.
  • Na zdjęciu od lewej sierżant sztabowy Damian Seliga, Mikołaj i starszy sierżant Konrad Kluza. Policjanci trzymają w rękach pamiątkowe zdjęcia w ramkach.
Powrót na górę strony