Wiadomości

Bezpieczny weekend

Data publikacji 07.06.2023

Przed nami kolejny długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Jest to czas wytężonej pracy policjantów. Na drogach pojawi się więcej samochodów, motocykli i rowerów. W nadchodzących dniach zapowiadana jest zmienna pogoda, co może wpłynąć niekorzystnie na warunki drogowe. Uważajcie na siebie. Bezpiecznego weekendu.

Dzisiaj o 6.00 rozpoczęła się akcja drogówki związana z bezpiecznym długim weekendem. Potrwa ona aż do godz. 22.00 w niedzielę. Apelujemy o szczególną ostrożność na drogach w tym okresie. Przypominamy o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, stosowania obowiązujących ograniczeń prędkości, używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Zadbajmy o to, aby nasza podróż była przyjemna i wiązała się z długo wyczekiwanym wypoczynkiem.

Pamiętajmy, że w czwartek, w Boże Ciało, na drogi wyjdą procesje. Zaplanujmy podróż tak, aby nie stresować się ewentualnymi utrudnieniami w ruchu z tego powodu.

Zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu, zaplanujmy podróż uwzględniając prognozę pogody i większe natężenie ruchu na drogach. Zapewnijmy sobie komfort jazdy i odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce. Pamiętajmy, że nie można przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze.

Kierowco – wypocznij przed podróżą i bądź pewny, że jesteś trzeźwy. Rób przerwy w trakcie jazdy. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi przestrzegając przepisów ruchu drogowego i pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania.

Parkujmy w miejscach do tego wyznaczonych. Nie zostawiajmy nawet na chwilę pasażerów w nagrzanym pojeździe. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą.

Zabierzmy ze sobą w podróż rozsądek, dobry humor i dużą dawkę empatii!

 

(Na podstawie BRD KGP)

  • Na zdjęciu widoczny policjant wydziału ruchu drogowego na motocyklu służbowym.
  • Na zdjęciu widoczny radiowóz wydziału ruchu drogowego.
  • Na zdjęciu widoczny nieoznakowany radiowóz wydziału ruchu drogowego.
  • Na zdjęciu widoczny policjant wydziału ruchu drogowego w trakcie kontroli drogowej.
  • Na zdjęciu oznakowany radiowóz wydziału ruchu drogowego za którym jedzie ciągnik siodłowy koloru czerwonego.
  • Na zdjęciu widoczny dron policyjny na tle zonakowane radiowozu wydziału ruchu drogowego.
  • Na zdjęciu widoczny funkjonariusz wydziału ruchu drogowego wypełniający dokumentację służbową.
  • Na zdjęciu widoczna czapka funkcjonariusza ruchu drogowego umieszczona na podszybiu.
  • Na zdjęciu widoczni policyjni motocykliści oraz oznakowany radiowóz.
Powrót na górę strony