Wiadomości

O 3,5 promila za dużo...

Data publikacji 06.06.2023

Policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali kierującą bmw, która wjechała w ścianę budynku, a cofając, wpadła do rowu i uszkodziła słup energetyczny. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. 47-latce grozi do 2 lat więzienia.

Wczoraj po godzinie 20.00 policjanci drogówki zostali skierowani na ulicę Grudniową w Mikołowie, gdzie kierująca bmw wjechała w budynek. Na miejscu okazało się, że 47-latka najpierw uszkodziła fragment ściany i kosz na śmieci, a kiedy cofała, wjechała do rowu. Chcąc się z niego wydostać, wjechała jeszcze w słup energetyczny. Kobieta zataczała się i czuć było od niej alkohol. Mikołowianka najpierw trafiła do szpitala, gdzie pobrano jej krew do dalszych badań, a następnie na izbę wytrzeźwień. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.

Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca kolizji i zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Sprawa 47-latki trafi do sądu. Kobiecie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego! Nie bądźmy obojętni, widząc pijanego za kierownicą. Prawidłowa reakcja na takie zdarzenie może zapobiec tragedii. Każde zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze, czy kierowaniu po alkoholu będzie traktowane przez policjantów priorytetowo. Mundurowi apelują do kierowców o bezwzględną trzeźwość!

  • na zdjęciu widać rozbity samochód w rowie. Pojazd ma otwarty bagażnik.
  • rozbity samochód w rowie. Pojazd jest czarnego koloru
  • uszkodzony fragment ściany budynku oraz kosza na śmieci
  • rozbity samochód w rowie, za nim karetka pogotowia
  • fragment uszkodzonej karoserii pojazdu
  • zdjęcie przedstawia przód rozbitego BMW w rowie
Powrót na górę strony