Wiadomości

Nowy radiowóz dla raciborskich stróżów prawa

Data publikacji 05.06.2023

Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu. Samochód marki Kia został zakupiony z programu modernizacji Policji oraz środków przekazanych przez Powiat Raciborski i Gminę Pietrowice Wielkie. Oznakowany radiowóz będzie od teraz wykorzystywany do codziennej służby przez raciborskich mundurowych.

Współfinansowanie zakupu nowych radiowozów przez lokalne samorządy to wyraz poczucia odpowiedzialności za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu raciborskiego oraz wspólna troska samorządu, kierownictwa Policji i stróżów prawa.

W piatkowej uroczystości wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu nadkomisarz Marek Ryszka wraz z zastępcą podinspektorem Mirosławem Mielańczyk oraz Naczelnik Wydziału Prewencji aspirant sztabowy Krzysztof Wierzgoń. Samorządy, które partycypowały w zakupie pojazdów, reprezentowali: Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda i Wójt Gminy Pietrowice Wielkie Andrzej Wawrzynek.
Nadkomisarz Marek Ryszka skierował słowa podziękowania za dofinansowanie zakupu nowego radiowozu do obecnych na miejscu samorządowców, wyrażając słowa uznania za okazane wsparcie. Jak podkreślał, wielokrotnie okazywana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców całego powiatu raciborskiego. Nowy samochód będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez raciborskich funkcjonariuszy.
Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda w imieniu wszystkich samorządów podziękował komendantom za dotychczasową współpracę oraz wysiłek poniesiony na rzecz bezpieczeństwa powiatu raciborskiego. Jak oświadczył, dzięki wzorowej współpracy Policji z lokalnymi samorządami mieszkańcy powiatu raciborskiego mogą czuć się bezpiecznie.

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za okazane kolejne wsparcie, a użytkującym nowy radiowóz policjantom życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi!

Powrót na górę strony