Wiadomości

Podsumowanie działań na autostradach i drogach ekspresowych

Data publikacji 03.06.2023

Policjanci śląskiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania mające wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na autostradach i drogach ekspresowych w regionie. Mundurowi przez cały dzień kontrolowali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem limitów prędkości. W trakcie akcji stróże prawa odnotowali prawie 300 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Głównym celem prowadzonych wczoraj przez śląskich policjantów działań, było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja, realizowana na autostradach i drogach ekspresowych na terenie województwa, miała także za zadanie wyrobienie wśród zatrzymanych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna - nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

W działaniach wykorzystano nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, ręczne mierniki prędkości z wizualizacją obrazu oraz funkcją DBC, pozwalającą na mierzenie odległości pomiędzy pojazdami. Podczas akcji policjanci odnotowali 296 wykroczeń, polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Nałozyli również na sprawców przwinień drogowych 297 mandatów, a w  26 przypadkach zastosowali pouczenia.  

Pamiętajmy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym jest nadmierna prędkość. Unikajmy brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii, a przede wszystkim dostosujmy prędkość jazdy do obowiązujących przepisów i sytuacji na drodze.

A tak działania przebiegły w:

- Rybnik

  • Na zdjęciu  widoczni funkcjonariusze ruchu drogowego  w nieoznakowanym radiowozie.
  • Na zdjęciu widoczny napis na urządzeniu o treści: Jedź za mną
  • Na zdjęciu widoczny dron  policyjny w powietrzu.
  • Na zdjęciu widoczny funkcjonariusz ruchu drogowego wraz z obywatelem.
  • Funkcjonariusz ruchu  drogowego używający lornetki
  • Na zdjęciu widoczni funkcjonariusze ruchu drogowego wsiadający do nieoznakowanego radiowozu.
Powrót na górę strony