Wiadomości

Jego uczniowie licznie wstępują do Policji

Data publikacji 04.06.2023

Dzięki temu policjantowi z Gliwic, wielu młodych ludzi podejmuje służbę w Policji. W samym mieście oraz całym powiecie gliwickim, mundurowy i nauczyciel jest dobrze znany. Aspirant Sławomir Tokarz, nazywany przez wielu „Sierżantem” przez duże „S”, jest on także trenerem sztuk walki: kickboxingu, muay thai czy boksu. Przekazuje ambicje, dyscyplinę i pomaga stawiać cele młodym ludziom nie tylko w województwie śląskim...

Długi czas, jeszcze jako sierżant, Sławomir Tokarz był nauczycielem klas mundurowych w szkołach w Gliwicach, Knurowie, Pyskowicach i Łaziskach Górnych. W ciągu 15 lat służby, wielu jego byłych podopiecznych - zarówno z klas mundurowych, jak i z klubu, w którym jest trenerem - zasiliło szeregi policyjnej formacji. Jako policjant i trener, Sławek szkoli także uczniów klas mundurowych spoza województwa śląskiego.

Na stronie dolnośląskiej Policji można zobaczyć fotorelację z majowych zajęć poligonowych uczniów klasy policyjnej IV LO w Wałbrzychu, które odbyły się w Centralnym Ośrodku Szkolenia Poligonowego w Kokotku. Przez cztery dni 200 uczestników obozu doskonaliło swoje umiejętności, wytrzymałość fizyczną i psychiczną, uczestnicząc w różnego rodzaju zajęciach.
Uczniowie z Dolnego Śląska mieli również okazję trenować z  aspirantem - „Sierżantem", co zawsze pozostaje niezapomnianym doświadczeniem. Nasz mundurowy szybko zyskuje bowiem wśród młodzieży autorytet, nie tylko formalny, ale i osobisty.

Tutaj relacja dolnośląskiej Policji

Aspirant  Sławomir Tokarz do Policji wstąpił w 2008 roku. Wcześniej, jako żołnierz, brał udział w misji pokojowej ONZ w Syrii. Za godną służbę w „niebieskich beretach” otrzymał medal United Nations. Jest brązowym medalistą Pucharu Polski w boksie, posiadaczem czarnego pasa w kickboxingu, instruktorem w muay thai i kickboxingu oraz trenerem drugiej klasy boksu. Ma też tytuł instruktora taktyk i technik interwencji. Jest współautorem projektu „Klasa mundurowa”, realizowanego w II LO w Knurowie oraz uczy w „mundurówkach” w Gliwicach,  Pyskowicach i Łaziskach.. Wraz ze swoimi uczniami zdobywa wysokie miejsca w konkursach klas mundurowych w całej Polsce.

Powrót na górę strony