Wiadomości

Pijana i bez uprawnień wiozła dziecko do szkoły

Data publikacji 02.06.2023

Policjanci z drogówki zatrzymali 43-latkę, która pijana wiozła autem 11-letnie dziecko. Okazuje się, że to nie pierwsza przejażdżka kobiety pod wpływem alkoholu... Apelujemy o odpowiedzialną i trzeźwą jazdę!

Policjanci jaworznickiej drogówki zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej renault megane. Za kierownicą siedziała 43-letnia mieszkanka Jaworzna. Oprócz niej w samochodzie był także jej 11-letni syn, którego wiozła do szkoły. W maju ta sama kobieta prowadziła auto, mając w organizmie blisko promil, za co zatrzymano jej prawo jazdy. Mieszkanka Jaworzna zlekceważyła jednak zakaz jazdy. Podczas wczorajszej kontroli alkomat wykazał ponad promil. O dalszym losie nieodpowiedzialnej 43-latki wkrótce zadecyduje sąd. Prowadzenie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest wysoką grzywną, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i dwuletnim więzieniem. Za kierowanie bez uprawnień, oprócz grzywny co najmniej 1500 złotych, grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy o rozsądek i trzeźwość na drodze. Kiedy spożywasz alkohol, nigdy nie wsiadaj za kierownicę! Nie narażaj siebie i innych!

Powrót na górę strony