Wiadomości

Cieszyński Speed skuteczny nie tylko w ściganiu piratów drogowych…

Data publikacji 02.06.2023

Policjanci z ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie zatrzymali po pościgu pieszym 21-latkę poszukiwaną 3 listami gończymi. Na ruchliwej wiślance kobieta na widok policjantów wybiegła z samochodu swojej koleżanki i rozpoczęła niebezpieczny rajd pieszy między pędzącymi samochodami. Trafiła już do aresztu…

Policjanci z cieszyńskiej drogówki patrolując drogę krajową w Ochabach Wielkich zauważyli toyotę, którą podróżowały dwie kobiety. Jedna z nich, siedząca na miejscu pasażera wyglądem przypominała osobę ukrywającą się przed wymiarem ścigania.
Mundurowi dali więc wyraźny sygnał kierującej do kontynuowania jazdy za radiowozem i zatrzymania się we wskazanym miejscu. Nagle kierująca toyotą zatrzymała swój samochód, a po zatrzymaniu wybiegła z niej 21-letnia pasażerka. Policjanci ruszyli w pościg pieszy. Kobieta przebiegała między pędzącymi samochodami, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Ostatecznie policjanci zatrzymali nieodpowiedzialną 21-latkę i potwierdzili swoje przypuszczenia, bowiem była ona poszukiwana 3 listami gończymi. Po tym, jak została ukarana mandatami w wysokości ponad 11 tysięcy złotych za popełnione wykroczenia, trafiła do aresztu.
Natomiast 18-latka, która umożliwiła swojej koleżance ucieczkę i przyczyniła się do niebezpiecznej sytuacji na ruchliwej drodze została ukarana mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych, a na jej konto trafiło 15 punktów karnych.

Powrót na górę strony