Wiadomości

Policjanci zatrzymali narkotykowych dilerów

Data publikacji 02.06.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie zatrzymali dilerów, którzy posiadali sporo narkotyków. Stróże prawa przejęli dopalacze, amfetaminę oraz marihuanę. Dwie spośród trzech zatrzymanych osób były poszukiwane. Wszystkim grozi do 12 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie ustalili, że na terenie Skoczowa przebywają osoby, które mogą posiadać znaczną ilość narkotyków i je sprzedawać. Z informacji mundurowych wynikało też, że są one poszukiwane między innymi za przestępstwa narkotykowe.

W środę w Skoczowie kryminalni zatrzymali mężczyznę i dwie kobiety związane ze sprawą. 44-latek był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 8 lat pozbawienia wolności, z kolei jego 38-znajoma miała trafić do aresztu w związku z niezapłaconymi grzywnami. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli ponad pół kilograma dopalaczy, z których według opinii biegłego sądowego można było przygotować ponad 11 tysięcy działek dilerskich. Oprócz tego stróże prawa zabezpieczyli ponad 60 porcji amfetaminy, niewielką ilość marihuany, wagę do porcjowania narkotyków i ponad 72 000 złotych.

44-latek oraz jego 33-letnia partnerka usłyszeli prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handlem nimi. Grozi im do 12 lat wiezienia. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na najbliższe trzy miesiące. Ich 38-letnia znajoma odpowie z kolei za posiadanie narkotyków - grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony