Wiadomości

„Veni vidi vici” - policjant nie tylko służbą żyje

Data publikacji 01.06.2023

Zaskoczyć może nietypowe hobby dzielnicowego z I Komisariatu Policji w Gliwicach – aspiranta sztabowego Wojciecha Mokrzyckiego. O jego pasji i sukcesie dowiedzieliśmy się z Włoch, a dokładniej z Neapolu, stolicy najpopularniejszego na świecie włoskiego dania – pizzy. Dzielnicowy wystartował w międzynarodowych zawodach Vera Pizza Contest i wywalczył II miejsce!

Gliwicki policjant Wojciech Mokrzycki od wielu lat prowadzi w mediach społecznościowych bloga i udziela porad miłośnikom pizzy. Ma swoje grono obserwatorów i fanów. Wróżymy, że teraz jego popularność i autorytet w tej dziecinie osiągną poziom master! Dlaczego?

Nasz dzielnicowy, w swoim czasie wolnym, pojechał do Włoch, gdzie stanął do pojedynku z najlepszymi wirtuozami włoskiej sztuki kulinarnej. Pokonał prawie wszystkich - prawie, bo jednemu Włochowi udało się z Polakiem wygrać. Tym samym, w dwuetapowych międzynarodowych zawodach Vera Pizza Contest, dzielnicowy zajął drugie miejsce i był pierwszy jako cudzoziemiec robiący najlepszą pizzę.
Jako koledzy jesteśmy dumni i składamy nasze gratulacje!

  • Na zdjęciu widzimy trzech meżczyzn stojących na podium trzymających nagrody.
    Pierwszy z lewej Wojciech Mokrzycki
  • Na zdjęciu mężczyzna z tacą na której znajduje się ciasto na 6 pizz
    Wojciech Mokrzycki w czasie zawodów...
  • Na zdjęciu policjant w mundurze pozujący na tle gwiazdy policyjnej.
    Zdjęcie dzielnicowego Wojciecha Mokrzyckiego
Powrót na górę strony