Wiadomości

"Jednośladem Bezpiecznie Do Celu" - briefing prasowy i spotkanie z dziećmi i młodzieżą

Data publikacji 01.06.2023

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach obyły się dwa ważne wydarzenia. Premiera spotu pod tytułem "Jednośladem Bezpiecznie Do Celu" oraz gry edukacyjno-profilaktycznej "Pomagamy i Chronimy". Spot z gościnnym udziałem utytułowanej biathlonistki pani Weroniki Nowakowskiej uświadamia, że niebezpieczeństwa w ruchu drogowym nie można przewidzieć. Nikt nie jest pod specjalną ochroną, a zachowania innych użytkowników dróg stanowią dla nas niewiadomą. Często tragiczną w skutkach. Pamiętajmy o tym nie tylko w Międzynarodowym Dniu Dziecka, ale każdego dnia. Natomiast zaprezentowana gra karciana uczy przestrzegania przepisów ruchu drogowego już od najmłodszych lat.

Profilaktyczny film powstał przy współpracy z dwukrotną medalistką mistrzostw świata w biathlonie panią Weroniką Nowakowską, uczniami Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach oraz Komendą Powiatową Policji w Bieruniu. To właśnie młodzież była głównym autorem scenariusza spotu. Proste czynności takie jak korzystanie z telefonu typu smartfon, zbyt głośne słuchanie muzyki w słuchawkach może również prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz że dla każdego jest miejsce na drodze — apelowała w spocie utytułowana biathlonistka.

Kolejnym wydarzeniem podczas briefingu była premiera gry profilaktyczno-edukacyjnej pod tytułem Pomagamy i chronimy. Pomysłodawcą gry jest policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach aspirant Szymon Czysz. Jak podkreślał, projekt gry nie ujrzałby światła dziennego, gdyby nie wsparcie takich instytucji, jak powiat żywiecki, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żywcu i Fundacja Automobilistów. Podczas briefingu dzieci i młodzież otrzymały pamiątkowe egzemplarze gry karcianej "Pomagamy i chronimy". Wierzymy, że tego rodzaju inicjatywy w postaci planszówek czy gier karcianych, choć w pewnym stopniu odciągną uwagę dzieci i młodzieży od ekranów smartfonów i innych urządzeń elektronicznych. Gra "Pomagamy i chronimy" jest nie tylko wspaniałą rozrywką, ale jednocześnie uczy podstawowych zasad ruchu drogowego już od najmłodszych lat.
 

  • Na zdjęciu widoczni policjanci wraz z gośmi i grupą młodzieży
  • Na zdjęciu widoczny Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach
  • Na zdjęciu widoczny policjant ruchu drogowego wypowiadający się na temat gry profilaktyczno-edukacyjnej.
  • Na zdjęciu widoczny policjant przemiajacy do zgromadzonych gości.
  • Na zdjęciu widać policjanta rozdającego dzieciom grę profilaktyczno-edukacyjną.
  • Na zdjęciu widać Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach udzielającego wywiadu dla mediów.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 44.1 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 1.32 MB)

Powrót na górę strony