Wiadomości

Rybnicki policjant odznaczony odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

Data publikacji 25.05.2023

Młodszy aspirant Krystian Mroziński z rybnickiej drogówki został odznaczony przez Ministra Zdrowia odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Policjant jest honorowym krwiodawcą od wielu lat. Oddał już ponad 22 litrów krwi.

O tym, jak dużą rolę odgrywa krew w życiu każdego z nas, nie trzeba nikomu tłumaczyć. To bezcenna substancja, której nie da się wyprodukować, ani kupić, dlatego nie zawsze jest jej pod dostatkiem. Wiedzą o tym doskonale policjanci, którzy czynnie włączają się w akcje krwiodawstwa, stając się honorowymi dawcami.

Codziennie w całym kraju policjanci są wzywani do wypadków drogowych. To właśnie dla osób rannych, między innymi w takich zdarzeniach potrzebna jest krew, której nie można w żaden sposób wyprodukować. Oddając honorowo krew, można uratować życie nie tylko osób poszkodowanych w zdarzeniach drogowych, ale również osób, które oczekują w szpitalach na planowe zabiegi i operacje.

Doskonale wie o tym młodszy aspirant Krystian Mroziński z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, który od wielu już lat jest honorowym krwiodawcą. Wielokrotnie był odznaczany przez Polski Czerwony Krzyż za honorowe oddawanie krwi potrzebującym. Został odznaczony odznakami „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I Stopnia”, „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II Stopnia” i „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III Stopnia”. Teraz kiedy oddał już ponad 22 litrów swojej krwi, Minister Zdrowia odznaczył go odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

  • Młodszy aspirant Krystian Mroziński odznaczony odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.
  • Oznaka „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” oraz legitymacja.
  • Policjant ruchu drogowego odznaczony odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.
Powrót na górę strony