Wiadomości

W pieszym pościgu zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę

Data publikacji 24.05.2023

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tarnogórskiej komendy zatrzymali w poniedziałek 43-letniego mężczyznę, który zignorował sygnały do zatrzymania pojazdu i podjął ucieczkę. Mundurowi rozpoczęli pościg i kilka chwil później uciekinier był już w ich rękach. Powód jego ucieczki wyjaśniło badanie alkomatem…

W poniedziałek około 20.00 policjanci ruchu drogowego patrolowali rejon Zbrosławic. W pewnym momencie zauważyli motorower, którego kierujący wyglądał, jak gdyby prowadził go pod wpływem alkoholu. Mając podejrzenia, że jest nietrzeźwy, mundurowi od razu włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania się.

Widząc, że policyjny patrol zamierza go skontrolować, mężczyzna przyspieszył i nie zamierzał się zatrzymać. Pościg przebiegał ulicami Zbrosławic do chwili, gdy kierujący skuterem wjechał w leśną ścieżkę.

Zapewne liczył, że wjeżdżając w wąską, leśną drogę, uda mu się zgubić policyjny pościg, jednak dalsze wydarzenia, zapewne wprawiły go w osłupienie. Policjanci, nie mając technicznej możliwości kontynuowania pościgu radiowozem, ruszyli pieszo za odjeżdżającym skuterem.

Dosłownie kilka chwil wystarczyło sierżantowi Arturowi Musikowi, aby uciekinier znalazł się w jego rękach. Po obezwładnieniu go, gdy był już w radiowozie, wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem tylko potwierdziło ich przypuszczenia i dało odpowiedź, dlaczego 43-letni mieszkaniec Zbrosławic chciał uniknąć policyjnej kontroli. W jego organizmie stwierdzono obecność 2 promili alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca przekonał się, że nie ma co mierzyć się z kondycją policjanta, który mimo rywalizacji z maszyną, wyszedł z niej zwycięsko, zatrzymując nietrzeźwego, który swoim zachowaniem stworzył ogromne niebezpieczeństwo na drodze.

Sierżant Musik, jak sam przyznaje, nie lubi dyscypliny sportu, jaką jest bieganie, jednak utrzymywanie stałej sprawności fizycznej pozwoliło mu kolejny raz zatrzymać w podobny sposób nietrzeźwego kierowcę.

Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, sprawcy grozi do kara 5 lat więzienia, a w przypadku kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks przewiduje karę do 2 lat więzienia.

Film pościg_wrd.MP4

Pobierz plik pościg_wrd.MP4 (format mp4 - rozmiar 38.87 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony