Wiadomości

Eliminacje wojewódzkie Turnieju Par Patrolowych

Data publikacji 06.06.2023

Rozpoczął się Finał Wojewódzki Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” 2023. W szranki stanęły 34 pary patrolowe, reprezentujące wszystkie jednostki naszego garnizonu. Dwudniowe zmagania wyłonią najlepszy policyjny zespół na Śląsku, który we wrześniu w Szkole Policji w Słupsku będzie reprezentował nasz garnizon w ogólnopolskim finale.

Za nami pierwszy dzień zmagań par patrolowych w wojewódzkim finale XXVII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych - „Patrol Roku” 2023, którego głównym organizatorem jest Wydział Prewencji KWP w Katowicach. W wojewódzkich eliminacjach uczestniczy 68 policjantów ze wszystkich komend miejskich i powiatowych na Śląsku. To policjanci, którzy na co dzień patrolują ulice śląskich miast. Wcześniej zwyciężyli w eliminacjach I stopnia, które przeprowadzono w ich macierzystych jednostkach. Teraz, podzieleni na dwuosobowe zespoły, walczą o tytuł najlepszej pary patrolowej na Śląsku oraz o udział w ogólnopolskim finale Turnieju, który odbędzie się w dniach od 13 do 15 września 2023 r. w Szkole Policji w Słupsku.

Odbywający się na terenie katowickiego oddziału prewencji turniej, składa się z czterech konkurencji. Dzisiaj zawodnicy startowali w dwóch z nich. Musieli pokonać wymagający tor przeszkód oraz sprawdzić się w konkurencji ze stosowania technik obezwładniania na macie. Sędziami turnieju są instruktorzy z Wydziału Doboru i Szkolenia katowickiej komendy wojewódzkiej oraz policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Katowicach.

Jutro mundurowi sprawdzą się w strzelaniu oraz będą rozwiązywali test wiedzy. Zwycięzcy turnieju otrzymają puchary oraz nagrody. Będą także reprezentowali nasz garnizon na zawodach ogólnopolskich, które odbędą się we wrześniu w Szkole Policji w Słupsku. Wszystkim zawodnikom życzymy wytrwałości i powodzenia w kolejnym dniu zawodów!

  • Policjanci na torze przeszkód
  • Policjanci na torze przeszkód
  • Policjanci na torze przeszkód
  • Policjanci na torze przeszkód
  • Policjanci na torze przeszkód
  • Policjanci na macie
  • Policjanci na macie
  • Policjanci na macie
  • Sędzia oceniający zawodników
Powrót na górę strony