Wiadomości

Wywiadowcy zatrzymali złodzieja biżuterii

Data publikacji 18.05.2023

Policyjni wywiadowcy z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 55-letniego sprawcę kradzieży. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych niedługo po tym, jak zerwał z szyi właściciela warty 9 tysięcy złotych łańcuszek. Grozi mu do nawet 5 lat więzienia.

We wtorek wczesnym popołudniem wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej zatrzymali sprawcę kradzieży złotego łańcuszka, do której doszło na terenie Pogorii III. Sytuacja miała miejsce około godziny 13.00, gdy pokrzywdzony odpoczywał na ławce w pobliżu alejki rowerowej popularnego rekreacyjnego obszaru. Sprawca zerwał nagle złoty łańcuszek z szyi mężczyzny i uciekł na rowerze.
Powiadomieni o zdarzeniu policyjni wywiadowcy przystąpili do działania. Dzięki relacji świadków stróże prawa dowiedzieli się, w którą stronę uciekł mężczyzna. Wiedząc, że liczy się czas, natychmiast ruszyli w pościg. Niedługo później policjanci znaleźli w zaroślach sprawcę. 55-letni mieszkaniec Sosnowca nie spodziewał się, że zostanie tak szybko namierzony. Warty 9 tysięcy złotych łańcuszek wkrótce wróci do właściciela, a złodziej stanie przed sądem. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony