Wiadomości

Za zaangażowanie i profesjonalne działania – podziękowania dla zawierciańskich kryminalnych

Data publikacji 16.05.2023

Kierownictwo jednej z ogólnopolskich sieci sklepów skierowało do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinspektora Romana Rabsztyna podziękowania dla zawierciańskich policjantów. Autorzy podziękowań docenili zaangażowanie i profesjonalne działania kryminalnych, którzy ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju. Mężczyzna zaatakował ekspedientkę i ukradł ze sklepu 8,5 tysiąca złotych. Finalnie został tymczasowo aresztowany.

W lutym br. w jednym ze sklepów na terenie Zawiercia doszło do rozboju. Do lokalu wszedł mężczyzna, który pomiędzy regałami zostawił pakunek. Gdy ekspedientka poprosiła go, aby zabrał swoją własność, powiedział, że to bomba. Chwilę później zaatakował ekspedientkę. Mężczyzna wszedł za ladę i trzymając kobietę za szyję, sięgnął po gotówkę. Napastnik, nie mogąc sforsować zabezpieczenia jednej z kas, zrezygnował z jej otwarcia i z zabranymi wcześniej pieniędzmi wyszedł ze sklepu. Ukradł 8,5 tys. zł. Sprawą zajęli się zawierciańscy kryminalni, którzy ustalili tożsamość i zatrzymali sprawcę sklepowego rozboju. 44-latek został już tymczasowo aresztowany.

Kierownictwo jednej z ogólnopolskich sieci sklepów doceniło zaangażowanie i profesjonalizm policjantów zawierciańskiego Wydziału Kryminalnego.

„Szanowny Panie Komendancie, pragnę serdecznie podziękować funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu za zaangażowanie i profesjonalne działania w ujawnieniu i zatrzymaniu sprawcy dokonanego rozboju (…)” - takie słowa zostały skierowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinspektora Romana Rabsztyna. Wiceprezes Zarządu wyraził słowa wdzięczności i szacunku dla policjantów, którzy dbają o publiczne bezpieczeństwo.

Podziękowania zostały przekazane na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu inspektora Jacka Kurdybelskiego, który przekazał je policjantom.

Podziękowania: Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Roman Rabsztyn. Szanowny Panie Komendancie, pragnę serdecznie podziękować funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu za zaangażowanie i profesjonalne działania w ujawnieniu i zatrzymaniu sprawcy dokonanego rozboju, mającego miejsce w dniu 17 lutego 2023 r. w sklepie (nazwa rozmyta), zlokalizowanym przy ul. (nazwa rozmyta) w Zawierciu. Z wielkim szacunkiem odnosimy się do Państwa pracy i jesteśmy wdzięczni, że zrobili Państwo wszystko, aby sprawca został ujęty. Doceniamy wysyłanie dodatkowych patroli w okolice naszych sklepów i troskę policjantów o pracowników naszych placówek. Zdajemy sobie sprawę, że przed Policją stoi wiele wyzwań w związku z sytuacją na Ukrainie, dlatego tym bardziej dziękujemy za skuteczne działania i dbanie o bezpieczeństwo publiczne. W imieniu naszej sieci dziękuję, że bez względu na porę dnia i okoliczności możemy liczyć na Waszą pomoc. Gratuluję zaangażowanego grona policjantów, którzy prowadzili czynności operacyjne oraz dochodzeniowo-śledcze i proszę o przekazanie im również serdecznych podziękowań od naszej firmy. Z poważaniem (podpis rozmyty) Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający (nazwa rozmyta)

Powrót na górę strony