Częstochowski policjant razem z całym światem pobiegł w szczytnym celu

Data publikacji 09.05.2023

Policjant z częstochowskiej drogówki uczestniczył w wyjątkowym biegu. Sygnał startowy zabrzmiał na całym świecie dokładnie w tej samej chwili. Korzystając z aplikacji policjant wziął udział w międzynarodowym biegu i pokonał 27 kilometrów w czasie 2:14:37 dla tych, którzy biegać nie mogą...

Starszy sierżant Sebastian Wawrzak to pasjonat biegania. W niedzielę w szczytnym celu pokonał 27 kilometrów w biegu zorganizowanym w Poznaniu. Nasz policjant włączył się do zawodów organizowanych na całym świecie, pokazując, jak ważna jest pomoc osobom chorym. Fenomenem tych zawodów było to, że trasa biegu nie miała klasycznej linii mety. Końcowym etapem był samochód, który ruszył pół godziny za zawodnikami. Za jego kierownicą siedział sam Adam Małysz. Wynikiem biegu był czas, a nie pokonany dystans. Sebastian pokonał swój dystans w 2 godziny,14 minut i 37 sekund.

Cel był szczytny, gdyż dochód z wpisowego i wszystkich datków trafi bezpośrednio na rzecz rozwoju badań nad uszkodzonym rdzeniem kręgowym. Serdecznie gratulujemy Sebastianowi za ogromne serce i pomoc tym, którzy tego szczególnie potrzebują.