Wiadomości

Wypadek komunikacyjny – wspólne ćwiczenia służb

Data publikacji 06.05.2023

Wypadek z udziałem osobówki i pociągu, ranni i pożar przy przejeździe kolejowym – na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń, które przeprowadzono kilka dni temu w dzielnicy Niwka w Sosnowcu. Ich celem była właściwa reakcja Policji i Straży Pożarnej oraz wspólne działania na miejscu zdarzenia. Tego typu przedsięwzięcia są także dla mundurowych okazją do wymiany doświadczeń między służbami.

Policja oraz inne służby regularnie organizują ćwiczenia mające na celu wypracowanie i udoskonalanie wspólnych procedur działania. Dzięki temu podczas wystąpienia realnego zagrożenia, kiedy liczy się czas oraz trafne decyzje, wypracowane metody pozwolą na prawidłową i skuteczną reakcję na sytuację kryzysową.
Policjanci z Sosnowca wraz ze Strażą Pożarną tym razem brali udział we wspólnych ćwiczeniach na terenie jednej z firm znajdujących się w dzielnicy Niwka. Scenariusz zakładał, że na przejeździe kolejowym doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. W wyniku tego zdarzenia dwaj pasażerowie zostali ranni, a pojazd stanął w ogniu.
Na miejsce przybyła Straż Pożarna oraz Policja. Na początku skupiono się przede wszystkim na wydobyciu poszkodowanych osób z samochodu, następnie na jego ugaszeniu. W dalszej kolejności obecni na miejscu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, jak zawsze w takich przypadkach, zabezpieczali miejsce wypadku i wykonywali pomiary specjalistycznymi urządzeniami.

Celem ćwiczeń była właściwa reakcja w razie wystąpienia podobnej sytuacji i doskonalenie umiejętności współdziałania służb. Podobne działania z pewnością będą prowadzone w przyszłości.

  • Zdjęcie przedstawia umundurowanych policjantów stojących obok radiowozu. W tle strażacy.
  • Zdjęcie przedstawia strażaków na tle samochodu.
  • Zdjęcie przedstawia strażaka gaszącego pożar.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta w trakcie pomiarów.
  • Zdjęcie przedstawia dwóch umundurowanych policjantów na miejscu czynności.
  • Zdjęcie przedstawia wóz strażacki.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 45.79 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 368.39 KB)

Powrót na górę strony