Wiadomości

Czy tu też chcesz być pierwszy?

Data publikacji 03.04.2023

To hasło spotu profilaktycznego, zrealizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego żywieckiej Komendy Policji przy wsparciu Urzędu Gminy w Łodygowicach. Jest on adresowany jest do pieszych, a jego celem jest zwrócenie ich uwagi na to, że mimo pierwszeństwa na przejściu powinni zawsze zachować szczególną ostrożność. Zachęcamy do obejrzenia filmu!

Jak pokazują policyjne statystyki, coraz częściej do zdarzeń drogowych dochodzi na pasach. Przejście dla pieszych to miejsce szczególne, gdzie ruch pieszych, jak i samochodów, przeplata się. W tym miejscu wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności. Jednak skutki zdarzeń drogowych dotkliwiej odczuwają piesi, niż kierowcy. Dla pieszego, jako niechronionego uczestnika ruchu drogowego, zderzenie z samochodem często kończy się tragicznie. 

Dlatego policjanci z żywieckiej drogówki, w trosce o bezpieczeństwo właśnie tej grupy uczestników ruchu drogowego, zrealizowali spot profilaktyczny „Czy tu też chcesz być pierwszy?” 
Obraz w dosadny sposób przedstawia konsekwencje nieprawidłowego zachowania się pieszego na przejściu dla pieszych. Zwraca uwagę, że wymuszenie pierwszeństwa, to nie to samo co pierwszeństwo, a zachowanie szczególnej ostrożności powinno mam towarzyszyć w każdej sytuacji na drodze.   

Przed nami okres świąteczny. To czas refleksji i radości, ale też braku czasu, zabiegania i roztargnienia. Nie pozwólmy, aby ciągły pośpiech uśpił naszą ostrożność i czujność.  

Realizacja spotu nie byłaby możliwa bez wsparcia i zaangażowania wielu osób. W szczególności dziękujemy: Urzędowi Gminy w Łodygowicach, Szkole Podstawowej nr 3 Specjalnej w Łodygowicach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Łodygowicach, Szczepanowi Pieronek, Ryszardowi Czernek, Jolancie Pasierbek, Kacprowi Pasierbek, Łukaszowi Binda, Adamowi Sendor i Marcinowi Góra.

Film Spot profilaktyczny "Czy tu też chcesz być pierwszy"

Pobierz plik Spot profilaktyczny "Czy tu też chcesz być pierwszy" (format mp4 - rozmiar 41.79 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja spotu

Pobierz plik Audiodeskrypcja spotu (format mp3 - rozmiar 1.82 MB)

Powrót na górę strony