Wiadomości

Konferencja z udziałem policjantów śląskiej drogówki

Data publikacji 03.04.2023

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach. Mundurowi poruszyli m.in. tematykę zmian w przepisach ruchu drogowego. W wydarzeniu, oprócz studentów AWF, udział wzięli przedstawiciele Rady Seniorów Miasta Katowice.

Policjanci katowickiej komendy wojewódzkiej wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez Dziekana Wydziału Zarządzania Sportem i Turystyką AWF Katowice dr. Grzegorza Mikruta. Tematem przewodnim wydarzenia było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zmiany w przepisach, które zostały wprowadzone w ubiegłym roku.

Oprócz studentów uczelni, w konferencji udział wzięli także przedstawiciele Rady Seniorów Miasta Katowice. Uczestnicy zostali zapoznani między innymi z obowiązującym taryfikatorem mandatów oraz regulacjami dotyczącymi rejestracji pojazdów. Zgromadzeni słuchacze mieli wiele pytań. Chętnie dzielili się też swoimi doświadczeniami na drodze, a z konferencji na pewno wyjdą bogatsi o dodatkową wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w praktyce.

W ramach nawiązanej współpracy między AWF Katowice a Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach planowane są już kolejne konferencje poświęcone tematyce ruchu drogowego.

  • policjant ruchu drogowego w trakcie prelekcji
  • policjanci ruchu drogowego w trakcie konferencji
  • uczestnicy konferencji siedzący na auli AWF Katowice
  • uczestnicy konferencji na auli AWF Katowice
  • uczestnicy konferencji na auli AWF Katowice
  • zdjęcie grupowe policjantów i uczestników konferencji na auli AWF Katowice
Powrót na górę strony