Wiadomości

Zostań jednym z nas!

Data publikacji 15.06.2023

„Policję tworzą ludzie… twórzmy ją razem”. W myśl tego hasła śląscy policjanci każdego dnia zachęcają do wstąpienia w nasze szeregi. W tym celu prowadzą spotkania w placówkach oświatowych, by z zainteresowanymi rozmawiać o tym, jak wygląda rekrutacja i służba w Policji. Organizują dni otwarte, aby dać szansę kandydatom do służby na zmierzenie się z próbnym egzaminem sprawnościowym do Policji. Okazuje się, że wśród młodych ludzi nie brakuje tych, którzy wiążą swoją przyszłość z policyjnym mundurem.

Śląscy policjanci każdego dnia zachęcają do służby w naszej formacji. W tym celu stróże prawa odwiedzają różne miasta naszego województwa. Prowadzą cykle spotkań - zarówno w placówkach oświatowych, jak i w miejscowych jednostkach Policji, gdzie rozmawiają z zainteresowanymi służbą w Policji o zaletach pracy w największej formacji mundurowej w kraju. Przekazują informacje nie tylko o zasadach rekrutacji do służby w Policji i wymagań, jakie musi spełnić przyszły policjant, ale przede wszystkim o tym, jakie możliwości rozwoju, awansu i doświadczenia zawodowego oferuje nasza formacja. Takie spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży, która już niebawem stanie przed wyborem swojej przyszłej ścieżki zawodowej. Aby pomóc im w tym procesie, śląscy policjanci odpowiadają na nurtujące ich pytania. Ponadto zachęcają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wybrania kierunku kształcenia ściśle związanego z Policją, tak, aby w przyszłości móc służyć społeczeństwu. Policjanci uczestniczą w dniach otwartych organizowanych w szkołach, ale i w uczelnianych konferencjach, gdzie rozmawiają ze studentami o tym, jak znaleźć równowagę pomiędzy studiowaniem, służbą i życiem prywatnym. A wszystko to w myśl kampanii „Policję tworzą ludzie… twórzmy ją razem”

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach sukcesywnie organizuje także próbne testy sprawności fizycznej dla wszystkich zainteresowanych służbą w Policji. To jedna z niewielu takich szans w Polsce, gdzie podczas otwartych zajęć zainteresowani mogą sprawdzić, jakie wymagania stawiane są kandydatom. Uczestnicy mają okazję zmierzyć się z torem przeszkód, jaki należy pokonać na egzaminie sprawnościowym, który stanowi początkowy etap postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji. Działania te cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego z okazji do sprawdzenia swoich umiejętności i kondycji fizycznej korzystają nawet osoby spoza województwa śląskiego. Nie brakuje także zainteresowania lokalnych mediów, o czym świadczą ostatnie audycje w radiu czy publikacje na portalach internetowych.

W zakładce ZOSTAŃ POLICJANTEM znajduje się kompendium wiedzy o tym, jak zostać policjantem, czyli wszystkie niezbędne informacje m.in. o postępowaniu kwalifikacyjnym i jego etapach.

Zachęcamy również do polubienia fanpage'a Zostań śląskim policjantem - oficjalnego profilu Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na portalu Facebook, gdzie pojawia się wiele informacji związanych z rekrutacją do służby w Policji.

Niemal każdego dnia śląscy policjanci prowadzą spotkania poświęcone służbie w Policji:

 • Na zdjęciu instruktor z Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach podczas omawiania uczestnikom dnia otwartego poszczególnych stacji testu sprawnościowego
 • Na zdjęciu instruktor z Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach podczas nadzorowania właściwego wykonywania ćwiczeń składających się na próbny tor przeszkód.
 • Na zdjęciu przybliżenie na ulotkę z danymi kontaktowymi do procesu rekrutacji. w tle widać policjanta opowiadającego młodzieży o służbie w Policji
 • Na zdjęciu policjantka opowiada uczennica klasy o profilu mundurowym o służbie w Policji
 • Na zdjęciu widać stoisko promujące zawód policjanta oraz uczestników dnia otwartego. Za biurkiem widać mundurowego. Na pierwszym planie stoi uczennica, która ma założoną na sobie kamizelkę stanowiącą wyposażenie policyjne.
 • Na zdęciu widać mundurowego który opowiada o służbie w policji.
 • Na zdjęciu widać mundurowych siedzących na krzesłach podczas konferencji poświęconej łączeniu studiów ze służbą. Widać również Kierownik Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego AWF w Katowicach prof. dr hab. Jadwiga Stawnicka., która prowadzi konferencję.
 • Mundurowy podczas rozmowy z młodzieżą o służbie w policji i warunkach rekrutacji.
 • Mundurowy podczas rozmowy z młodzieżą o służbie w policji i warunkach rekrutacji.
Powrót na górę strony