Wiadomości

Taki „biznes” źle się kończy...

Data publikacji 30.03.2023

Policjanci z wydziału kryminalnego gliwickiej komendy zatrzymali 39-letniego mężczyznę,  którego podejrzewali o udział w narkotykowym procederze. Wielotygodniowe działania dały efekt w postaci przejęcia ponad 4 kilogramów narkotyków. Podejrzany został doprowadzono do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie...

Wczoraj, na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował 39-letniego mężczyznę, u którego w mieszkaniu stróże prawa znaleźli prawie 4 kilogramy narkotyków – efedryny i amfetaminy, prawie 300 gramów marihuany oraz blisko 1900 tabletek ekstazy.

Kryminalni od dłuższego czasu zbierali dowody na przestępczą działalność gliwiczanina. Mężczyzna działał w środowisku pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich.
Sprawy z obszaru narkobiznesu zawsze należą do tzw. rozwojowych. Tak jest i w tym przypadku.

Inną sprawę prowadzą pyskowiccy kryminalni, którzy właśnie w tym tygodniu otrzymali potwierdzenie z laboratorium kryminalistycznego, że zabezpieczone przez nich ponad 17 kilogramów konopi indyjskich, to nie rośliny przemysłowe, a narkotyki.

Policjanci pracują nad wieloma sprawami obejmującymi zagadnienia nielegalnego handlu, czy posiadania narkotyków. Wymagają one dużego doświadczenia. W ubiegłym roku tylko śledczy z gliwickiego garnizonu przejęli ponad 30 kilogramów narkotyków.

Przestrzegamy i przypominamy: osobom, które posiadają narkotyki, grozi kara do 3 lat więzienia, natomiast wobec tych, którzy podejmują się ich sprzedaży, może zostać orzeczona kara nawet do 10 lat więzienia.

  • Na zdjęciu widać dwóch policjantów kryminalnych prowadzących zatrzymanego do radiowozu.
  • Na zdjęciu woreczki z różnymi substancjami proszkowymi i kryształami, widać też susz.
  • Na zdjęciu widzimy dwóch policjantów kryminalnych prowadzących podejrzanego, przechodzą obok radiowozu.
  • Na zdjęciu dwaj policjanci prowadzą podejrzanego korytarzem w podziemnym areszcie.
  • Na zdjęciu worki z zielonymi roślinami konopi indyjskich.
    Zdjęcie części zabezpieczonych krzewów konopii w Pyskowicach
  • Na zdjęciu stolik a na nim zabezpieczone narkotyki, telefony komórkowe i waga specjalistyczna.

Film 1.mp4

Pobierz plik 1.mp4 (format mp4 - rozmiar 35.5 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja do filmu

Powrót na górę strony