Wiadomości

Dzielnicowy po służbie zauważył i zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 17.03.2023

Policjantem się jest cały czas- nawet po służbie. Udowodnił to kolejny pszczyński mundurowy- sierż. Mateusz Nycz, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Miedźnej. Dzielnicowy w czasie wolnym od służby zauważył, a następnie wspólnie z patrolem policji zatrzymał poszukiwanego mężczyznę do obycia kary 2 lat więzienia.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Miedźnej zs. w Woli wracając wczoraj po zakończonej służbie do domu, będąc w Gilowicach, zauważył samochód, którym według posiadanych informacji miał poruszać się poszukiwany mężczyzna. Policjant natychmiast zareagował, widząc na miejscu pasażera osobę odpowiadającą rysopisowi osoby poszukiwanej, zawrócił, a następnie powiadomił swoich kolegów pełniących tego dnia służbę. Do czasu przyjazdu mundurowych, dzielnicowy jechał za obserwowanym pojazdem, informując na bieżąco dyżurnego o jego lokalizacji. Na efekty tej współpracy nie trzeba było długo czekać, już po chwili 32-letni mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowego wspólnie z umundurowanym patrolem policji. Fotograficzna pamięć, refleks i czujność zadziałały bezbłędnie. Sprawdzenie w policyjnych systemach potwierdziło, że 32-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pszczynie do odbycia kary 2 lat więzienia za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego w warunkach recydywy.

Sierż. Mateusz Nycz udowodnił, że policjantem jest się całą dobę, dzięki jego czujności mężczyzna trafił już do zakładu karnego.

Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta.

Powrót na górę strony