Wiadomości

Tymczasowo aresztowani za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 16.03.2023

Rybniccy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o usiłowanie zabójstwa 37-latka. Agresorzy brutalnie pobili poszkodowanego, po czym go okradli. Mężczyzna w stanie ciężkim przebywa w szpitalu w Sosnowcu. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd tymczasowo aresztował zatrzymanych, którym grozi teraz nawet dożywotnie więzienie.

Do zdarzenia doszło w sobotę po północy w rejonie parkingu przy ulicy Wiejskiej w Rybniku. Dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w pobliżu klubu nocnego, leży pobity i zakrwawiony mężczyzna. Skierowani na miejsce mundurowi zastali zgłaszającego oraz poszkodowanego. Mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała, w stanie ciężkim został przetransportowany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Od tego momentu rozpoczęły się poszukiwania sprawców, którzy zbiegli z miejsca zdarzenia. Z ustaleń śledczych wynikało, że czterech mężczyzn brutalnie pobiło na parkingu 37-letniego mężczyznę, powodując u niego liczne obrażenia ciała. Następnie skradli mu pieniądze i papierosy.

W wyniku podjętych działań, kryminalni ustalili i zatrzymali w sobotę dwóch 19-letnich mieszkańców Rybnika. W niedzielę został zatrzymany trzeci ze sprawców tego zdarzenia - 19-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Jak się okazało, czwarty z podejrzewanych, ukrywał się przed organami ścigania i wydany za nim był list gończy. Wczoraj 20-letni rybniczanin wpadł w ręce mundurowych w rejonie jednego ze sklepów przy ulicy Zebrzydowickiej.

Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego, prokurator przedstawił zatrzymanym zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Rybniku podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec mężczyzn w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Śledczy ustalają motywy działania podejrzanych oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi im nawet dożywotnie więzienie.

  • Mężczyzna podejrzewany o usiłowanie zabójstwa 37-latka.
  • Doprowadzenie 19-letniego mężczyzny, w sprawie usiłowania zabójstwa.
  • Policjant trzyma zatrzymanego 19-latka, w sprawie usiłowania zabójstwa.
  • Policjant wraz zatrzymanym i podejrzanym o usiłowanie zabójstwa mężczyzny.
  • Poszukiwany listem gończym 20-latek zatrzymany przez policyjnych wywiadowców.
  • Zatrzymany, poszukiwany listem gończym, doprowadzany przez policjanta do prokuratury i do sądu.
Powrót na górę strony