Wiadomości

Tragiczny pożar we Wrzosach

Data publikacji 16.03.2023

Kłobuccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach pożaru, do którego doszło wczoraj wieczorem w pustostanie we Wrzosach. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba. Na miejscu, pod nadzorem częstochowskiej prokuratury, przeprowadzono oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa.

W środę 15 marca około 20.30 oficer dyżurny komendy powiatowej w Kłobucku otrzymał informację o pożarze pustostanu, do którego doszło w miejscowości Wrzosy w gminie Przystajń. Na miejsce skierowano służby ratownicze. Podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, w jednym z pomieszczeń budynku znaleziono zwłoki.

Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, pracowali między innymi policjanci śledczy i z prewencji kłobuckiej komendy, komisariatu w Krzepicach, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Dokładne przyczyny i okoliczności pożaru oraz śmierci znalezionej tam osoby, wyjaśni prowadzone postępowanie i zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

Powrót na górę strony