Wiadomości

Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Jaworzniccy kryminalni zatrzymali 19-letnią kobietę oraz 22-letniego mężczyznę, którzy od kilku miesięcy dokonywali kradzieży w jednym ze sklepów odzieżowych na terenie Jaworzna. Ponadto kobieta posiadała przy sobie amfetaminę, a mężczyzna w mieszkaniu ukrywał znaczne ilości różnego rodzaju środków narkotycznych. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

W dniu 10 marca 2023 roku kryminalni z Jaworzna otrzymali informację, że na terenie Galerii Handlowej znajdują się osoby, które miały w styczniu bieżącego roku dopuścić się kradzieży sklepowych. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze dokonali zatrzymania 19-letniej kobiety i 22-letniego mieszkańca Jaworzna. W toku czynności, funkcjonariusze ujawnili w torebce kobiety amfetaminę oraz skradzione ubrania. Mundurowi podejrzewali, że mężczyzna może posiadać środki odurzające w mieszkaniu. Ich informacje kolejny raz się potwierdziły. W mieszkaniu znajomej, u której przebywał mężczyzna, kryminalni ujawnili znaczną ilość środków odurzających, w postaci: amfetaminy, haszyszu, marihuany oraz prawdopodobnie mefedronu, co w najbliższym czasie zostanie zweryfikowane w wyniku badań laboratoryjnych. Łącznie z zabezpieczonych przez policjantów narkotyków, można było przygotować 3400 działek dilerskich. Kryminalni nie poprzestali w swoich ustaleniach i udali się do mieszkania zatrzymanego, gdzie ujawnili dwa rozdrabniacze do suszu służące do przetwarzania środków odurzających.

Zatrzymana kobieta usłyszała już zarzuty za kradzieże sklepowe oraz posiadanie środków odurzających. Mężczyzna następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jaworznie, gdzie usłyszał zarzut. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował 22-latka. Teraz najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Film zatrzymany_za_znaczna_ilos___narkotykow.mp4

Pobierz plik zatrzymany_za_znaczna_ilos___narkotykow.mp4 (format mp4 - rozmiar 3.3 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja_z_doprowadzenia.m4a

Pobierz plik Audiodeskrypcja_z_doprowadzenia.m4a (format mp3 - rozmiar 191.52 KB)

Powrót na górę strony