Wiadomości

Ostrzegamy przed kradzieżą "na koło"

Data publikacji 09.03.2023

Policjanci z Mysłowic ostrzegają przed kradzieżą "na koło". Kobieta po wypłacie pieniędzy z banku zostawiła gotówkę w samochodzie, a następnie skupiła uwagę na uszkodzonym kole. W tym czasie złodziej zabrał pieniądze z samochodu i uciekł. Apelujemy o ostrożność!

Kilka dni temu policjanci z Mysłowic odnotowali kolejny przypadek kradzieży metodą "na koło". Kobieta po wypłacie pieniędzy z banku zostawiła gotówkę w samochodzie, po czym skupiła uwagę na uszkodzonym kole. W tym czasie złodziej zabrał pieniądze z samochodu i uciekł.

Apelujemy o ostrożność!

Kradzieże "na koło" to jedna z metod, którą posługują się złodzieje. Sprawcy obserwują osobę np. podczas podejmowania gotówki z banku, następnie uszkadzają koło samochodu, przecinając je, czy spuszczając powietrze. W trakcie zamieszania związanego z wymianą uszkodzonego koła, następuje kradzież pieniędzy.

Dlatego też apelujemy o rozwagę przy podejmowaniu i przewożeniu gotówki oraz zapewnieniu sobie w takich sytuacjach bezpieczeństwa np. poprzez obecność drugiej osoby. Należy pamiętać, aby nawet podczas usuwania awarii zamykać samochód i nie zostawiać w widocznym miejscu niczego wartościowego. Bądźmy czujni, gdyż często sami stwarzamy okazję dla złodzieja.

Powrót na górę strony