Wiadomości

Areszt za fałszywy alarm bombowy

Data publikacji 07.03.2023

Jaworzniccy policjanci zatrzymali 47-latka podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Mężczyzna zawiadomił służby ratunkowe o podłożeniu w Centrum Handlowym ładunku wybuchowego. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń oraz pobliskiego terenu okazało się, że rozmówca wprowadził służby w błąd.

W piątek po południu dyspozytor Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymał zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego w Centrum Handlowym w Jaworznie. Informacja trafiła do wszystkich służb w mieście. Z budynku ewakuowano 1000 osób. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń oraz pobliskiego terenu przez policjantów z grupy pirotechnicznej okazało się, że alarm był fałszywy. Kryminalni z jaworznickiej komendy bardzo szybko namierzyli sprawcę głupiego żartu. Został on zatrzymany po niespełna 2 godzinach w pobliżu Centrum Handlowego.

47-latek trafił do policyjnej celi, a następnie usłyszał zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany, grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci przypominają i przestrzegają autorów takich „żartów” przed konsekwencjami. Za celowe i fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu można trafić za kratki na 8 lat. Oprócz odpowiedzialności karnej trzeba liczyć się również z możliwością pociągnięcia do odpowiedzialności finansowej.

Powrót na górę strony