Wiadomości

Katowiccy policjanci znowu na podium!

Data publikacji 24.02.2023

W miniony weekend w miejscowości Złota odbyły się zawody w gimnastycznym trójboju sprawnościowym. Uczestniczyło w nich osiem drużyn, rywalizujących ze sobą w trzech konkurencjach. Katowiccy policjanci, w wymagających zmaganiach, zajęli II miejsce.

W minioną sobotę w hali sportowej w Złotej w woj. świetokrzyskim, odbył się „XII Ogólnopolski Turniej w Gimnastycznym Trójboju Sprawnościowym”. Oprócz konkurencji sportowych, w programie znalazły się też występy artystyczne oraz pokazy gimnastyki, street workoutu i kalisteniki z udziałem mistrzów Polski i świata.

W zawodach, składających się z trzech konkurencji - podciągania na drążku, brzuszków i pompek - rywalizowało ze sobą osiem drużyn. W wymagających zmaganiach, drużyna w składzie: asp. Adam Biedziak, st. sierż. Wojciech Obtułowicz i sierż.sztab. Artur Glensk  stanęła na podium, zajmując II miejsce. W konkurencji brzuszków bezkonkurencyjny okazał się Artur, który był drugi w ogólnej kategorii indywidualnej. Mimo, że skład drużyny zmieniał się, to trzonem od lat jest asp. Adam Biedziak, prowadzący zespół do zwycięstwa w latach 2018 i 2019.

Nasi zawodnicy podkreślili, że trójbój gimnastyczny jest sportem dla każdego, niezależnie od wieku, czy wzrostu - liczy się tylko sprawność fizyczna. Zawody obserwowała także Anna Krupka - Wiceminister Sportu i Turystyki, która doceniła pozytywny wpływ tego typu rywalizacji na zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej i uprawiania sportu.

Były to już dwunaste zawody tego typu zorganizowane w Złotej. Uczestnicy zgodnie podkreślili, że poziom rywalizacji z roku na rok jest coraz wyższy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

  • Aspirant Adam Biedziak w trakcie wykonywania brzuszków. Obok sędziowie mierzący czas i starszy sierżant Wojciech Obtułowicz nagrywający konkurencję.
  • Sierżant sztabowy Artur Glensk i starszy sierżant Wojciech Obtułowicz w trakcie konkurencji pompek. Obok inni zawodnicy i sędziowie zawodów.
  • Starszy sierżant Wojciech Obtułowicz w trakcie konkurencji podciągania na drążku. Obok sędziowie zawodów.
  • Sierżant sztabowy Artur Glensk w trakcie konkurencji podciągania na drążku. Obok sędziowie zawodów.
  • Katowiccy policjanci odbierają puchar za zajęcie drugiego miejsca w zawodach.
  • Katowiccy policjanci pozują do zdjęcia z pucharami na tle reklamy jednego ze sponsorów.
  • Katowiccy policjanci zmęczeni, ale szczęśliwi siedzą z medalami zawieszonymi na szyi wśród innych zawodników.
  • Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe zdobyte przez katowickich policjantów.
  • Organizatorzy zawodów i zaproszeni goście pozują do zdjęcia za stołem. Nad nimi wisi plakat z nazwą zawodów.
Powrót na górę strony