Wiadomości

Nietrzeźwy wiózł autobusem 60 osób

Data publikacji 06.02.2023

Dzisiaj od rana tarnogórscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. W trakcie akcji mundurowi zatrzymali kierowcę autobusu, który przewoził około 60 osób – w większości dzieci młodzież do szkół. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 1,5 alkoholu…

Już od wczesnych godzin rannych policjanci z tarnogórskiej drogówki prowadzili akcję  „Trzeźwy poranek”. Na terenie całego powiatu mundurowi sprawdzali, czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów prawa i czy ich stan pozwala na bezpieczne korzystanie z dróg.

Jeden z patroli prowadził kontrole na ulicy Częstochowskiej w Tarnowskich Górach, gdzie około 8.30 zatrzymał do kontroli autobus marki Man. Wstępne badanie trzeźwości wskazało, że kierujący mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, dlatego mundurowi przeprowadzili bardziej szczegółowe badanie. To wykazało, że 53-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Pojazd, jakim się poruszał, należał do prywatnego przewoźnika, który świadczył usługi przewozu osób m. in. na terenie powiatu tarnogórskiego. W chwili kontroli, w autobusie znajdowało się około 60 osób, z czego większość stanowiły dzieci i młodzież szkolna.

Nieodpowiedzialny kierowca został już zatrzymany i trafił do policyjnej celi, gdzie po wytrzeźwieniu będzie musiał złożyć wyjaśnienia przed prokuratorem, który wspólnie z sądem zdecyduje o jego dalszym losie.

  • na zdjęciu policjant bada trzeźwość zatrzymanego mężczyzny, który siedzi na krześle
  • na zdjęciu policjant zakłada kajdanki na ręce mężczyzny
  • na zdjęciu policjanci prowadzą zatrzymanego korytarzem komendy

Film nietrzezwy_.MP4

Pobierz plik nietrzezwy_.MP4 (format mp4 - rozmiar 8.31 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja_nietrzezwy.m4a

Pobierz plik audiodeskrypcja_nietrzezwy.m4a (format mp3 - rozmiar 239.53 KB)

Powrót na górę strony