Wiadomości

Pirat drogowy zatrzymany przez raciborską drogówkę

Data publikacji 06.02.2023

Policjanci z raciborskiej drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, który pędził 95 km/h w obszarze zabudowanym. Dokładnie na tym samym odcinku, gdzie kilka dni temu doszło do wypadku, w którym 10 osób zostało poszkodowanych. Mundurowi w porę przerwali niebezpieczną jazdę. Po sprawdzeniu okazało się, że 34-latek przekroczył 24 punkty karne za naruszenia przepisów ruchu drogowego.

W sobotni poranek policjanci z raciborskiej drogówki zatrzymali kierującego renault, który znacznie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Jechał z prędkością 95 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie dozwolona prędkość to 50 kilometrów na godzinę. Za to wykroczenie został on ukarany mandatem w kwocie 1000 złotych oraz na jego konto doszło 11 punktów karnych. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że mężczyzna przekroczył liczbę 24 punktów karnych za naruszenia przepisów ruchu drogowego. W związku z tym mundurowi zatrzymali 34-letniemu kierowcy prawo jazdy.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i brawura za kierownicą, to nadal najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.  Nie należy zapominać, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie człowiek, kryje się niewyobrażalna ludzka tragedia, która dotyka zarówno bliskich zmarłego, jak i samego sprawcę.

Powrót na górę strony