Wiadomości

Dzięki reakcji przechodnia policjanci uratowali mężczyznę ze stawu

Data publikacji 02.02.2023

Żorscy policjanci, zaalarmowani przez przechodnia uratowali leżącego w stawie mężczyznę. Mundurowi wyciągnęli na brzeg nieprzytomnego mieszkańca Żor i udzielili mu pierwszej pomocy. U 36- latka ratownicy medyczni stwierdzili II poziom hipotermii.

Około 2:30 w nocy ze środy na czwartek do Komendy Miejskiej Policji w Żorach przyszedł mężczyzna, który zaalarmował mundurowych, iż wracając do domu przez Park Cegielnia, zauważył w stawie leżącego w wodzie mężczyznę, lecz nie potrafił sam wyciągnąć go z wody.

Policyjny patrol zjawił się we wskazanym przez zgłaszającego miejscu. W rejonie szuwar policjanci zauważyli mężczyznę który leżał  na wznak, a tylko jego głowa wystawała ponad lustro wody. Nie czekając ani chwili policjanci weszli do wody i wyciągnęli z niej mężczyznę, a następnie udzielili pomocy przedmedycznej i okryli go kocem termicznym, stale obserwując funkcje życiowe. Mężczyzna oddychał, ale był nieprzytomny.

Wezwany na miejsce zespół pogotowia ratunkowego stwierdził u mężczyzny już II poziom hipotermii. 36-letni żorzanin przewieziony został do szpitala celem dalszej diagnostyki i leczenia.

Powrót na górę strony