Wiadomości

Policjanci zorganizowali wycieczkę dla podopiecznych z domu dziecka

Data publikacji 31.01.2023

Z okazji ferii zimowych, śląscy policjanci zorganizowali całodniową wycieczkę do Krakowa dla podopiecznych Domu Dziecka nr 5 w Katowicach. Dzieci zwiedziły siedzibę radia RMF FM oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego. Dużą atrakcją okazała się możliwość wejścia na pokład policyjnego śmigłowca Sokół.

26 stycznia 2023 roku policjanci z Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji KWP w Katowicach zorganizował wyjazd do Krakowa dla podopiecznych Domu Dziecka nr 5 w Katowicach.

Na wycieczkę do siedziby RMF FM w Krakowie oraz Sekcji Lotnictwa Policyjnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z dziećmi wybrali się mł. asp. Adam Doleżych oraz sierż. Karolina Gonera.

W trakcie wycieczki dzieci zwiedzały krakowską siedzibę radia, gdzie miały okazję uczestniczyć na żywo podczas emisji faktów oraz poznać osoby prowadzące audycje, w tym Mariusza Kałamagę, który zorganizował całą wizytę. 

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie Kopca Kościuszki. Po obejrzeniu wystaw w Muzeum Kościuszkowskim, dzieci weszły na szczyt Kopca, aby zobaczyć panoramę Krakowa. Następnie zwiedzający skierowali się do Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie mogli podziwiać samoloty, śmigłowce oraz szybowce, które były użytkowane w dawnych latach. Niespodzianką dla dzieci było spotkanie z policjantami Sekcji Lotnictwa Policyjnego KWP w Krakowie, którego siedziba znajduje się przy Muzeum. Po wykładach na temat lotnictwa policyjnego, dzieci mogły wejść do środka śmigłowca Sokół i poznać budowę maszyny od wewnątrz.

Ostatnim punktem wycieczki było odwiedzenie Rynku w Krakowie, gdzie opiekunowie wraz z dziećmi mieli czas wolny.

Od 2021 roku nadinsp. Roman Rabsztyn otoczył opieką Dom Dziecka nr 5, który znajduje się niedaleko Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Policjanci cyklicznie spotykają się z wychowankami placówki, organizując dla nich różnego rodzaju spotkania. W ubiegłym roku odbyło się 5 spotkań, w których śląscy policjanci przeprowadzili pogawędki na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwie na drodze i cyberprzestępczości. Prócz wykładów profilaktycznych, zorganizowano Dzień Dziecka oraz Dzień Ziemniaka, podczas na podopiecznych czekało wiele atrakcji. Kończąc 2022 rok, mundurowi spotkali się z wychowankami Domu Dziecka, aby wspólnie przygotować kartki z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

  • Zdjęcie. Widoczna grupa dzieci i opiekunów w siedzibie radia
  • Zdjęcie. Widoczna grupa dzieci i opiekunów w siedzibie radia
  • Zdjęcie. Widoczny policyjny śmigłowiec w hangarze
Powrót na górę strony