Wiadomości

Podaruj 1,5% podatku na leczenie Kacpra

Data publikacji 20.01.2023

Kacper to 7-letni syn policjanta żorskiej komendy, który uczy się żyć z afazją motoryczną i zaburzeniami sensorycznymi. Jego leczenie i rehabilitacja związana jest z bardzo dużymi wydatkami, które znacznie obciążają budżet rodziny policjanta. Każdy, komu nie jest obojętny los Kacpra, może pomóc darując mu swój 1,5% podatku.

Afazja to grupa objawów spowodowanych częściowym lub całkowitym uszkodzeniem struktur mózgowych. Występuje też jako zaburzenie mechanizmów odpowiedzialnych za czynności mowy u osób, które już opanowały tę czynność.

W przypadku 7-letniego Kacpra zaburzenie to objawia się przede wszystkim na tle mowy (mowa językiem niezrozumiałym, mylenie słów, brakiem zrozumienia słyszanych słów). Chłopiec jest nadwrażliwy dotykowo oraz słuchowo i wymaga stałej opieki neurologopedy, pedagoga, psychologa i fizjoterapeuty.

Jak pomóc Kacprowi? Wypełniając tradycyjny formularz PIT należy wpisać numer KRS 000 000 8331 wraz z dopiskiem cel szczegółowy "KACPER WOJTAŚ" i przekazać swój 1,5% podatku.

  • Na zdjęciu widać chłopca, który siedzi na podłodze, a przed nim leży praca rysunkowa.
  • Na zdjęciu widać chłopca, za którym stoją rowery.
  • Na zdjęciu widać chłopca w trakcie terapii.
  • Na zdjęciu widać chłopca, który leży na specjalistycznym łóżku mając przytwierdzone elektrody w obrębie głowy.
  • Grafika stanowi ulotkę zawierającą dodatkowe informacje o możliwości przekazania 1,5% na rzecz Kacpra Wojtasia
Powrót na górę strony