Wiadomości

Obcokrajowcy okradali supermarkety. Usłyszeli zarzuty

Data publikacji 19.01.2023

W zeszłym tygodniu policjanci świętochłowickiej komendy zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, którzy usłyszeli po 5 zarzutów kradzieży w sklepach jednej z sieci na terenie Świętochłowic i Chorzowa. Ich łupem padły m.in. artykuły spożywcze, chemiczne i kosmetyczne za blisko 15000 zł.

Świętochłowiccy kryminalni, pracując nad sprawą kradzieży sklepowych, ustalili i zatrzymali dwóch obywateli Gruzji w wieku 28 i 30 lat. Mężczyźni wspólnie i w porozumieniu dokonywali od początku stycznia br. w marketach na terenie Świętochłowic i Chorzowa kradzieży różnych produktów.
Ich czyny nagrały kamery monitoringu.

Złodzieje, wykorzystując nieuwagę personelu sklepów, zabierali środki czystości, kosmetyki i artykuły spożywcze. Straty oszacowano na łączną kwotę 15 000 zł.
Teraz obcokrajowcy za swoje czyny odpowiedzą karnie. Każdy z nich usłyszał 5 zarzutów  przestępstwa kradzieży. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Również będą musieli w całości naprawić wyrządzone szkody.
Niewykluczone, że Gruzini „odwiedzali” również inne markety, w których robili „darmowe” zakupy. Jednak to ustalą świętochłowiccy śledczy.

  • policjant prowadzi zatrzymanego do budynku
  • zatrzymany mężczyzna w pomieszczeniu
  • zatrzymany mężczyzna w pomieszczeniu
  • policjant z zatrzymanym
  • osoba zatrzymana wychodząca z radiowozu
  • zatrzymany podczas wykonywania czynności z policjantką i tłumaczką
Powrót na górę strony