Wiadomości

Tymczasowy areszt za narkotyki oraz amunicję

Data publikacji 12.01.2023

Jastrzębscy kryminalni zatrzymali 43-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju podejrzanego o przestępstwa narkotykowe oraz nielegalne posiadanie amunicji i zapalników kopalnianych. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego jastrzębskiej komendy podejrzewali jednego z mieszkańców miasta o posiadanie narkotyków. Na początku tygodnia postanowili zweryfikować swoje przypuszczenia. Podczas przeszukania jego mieszkania znaleźli ponad 400 gramów marihuany oraz dwa pistolety, rewolwer, 30 sztuk amunicji i 2 zapalniki kopalniane. Oprócz tego zabezpieczyli trzy telefony komórkowe i wagi elektroniczne, które służyły do porcjowania narkotyków.

43-latek trafił do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i handlu nimi oraz posiadania amunicji.

Na wniosek śledczych, Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 43-latka. Mężczyzna trafi na 3 miesiące do zakładu karnego, gdzie będzie oczekiwał na proces. Grozi mu 10 lat więzienia.

  • Zdjęcie przedstawiające broń palną.
  • Zdjęcie przedstawiające broń palną w plastikowym pojemniku.
  • Zdjęcie przedstawiające amunicję w skrzyni na narzędzia.
  • Zdjęcie przedstawiające zabezpieczone dwie sztuki broni oraz trzy telefony.
  • Zdjęcie przedstawiające słój z zwartością suszu.
  • Zdjęcie przedstawiające zabezpieczoną amunicję.
Powrót na górę strony