Wiadomości

Akt oskarżenia przeciwko oszustce

Data publikacji 11.01.2023

Policjanci z Zespołu do Walki z Cyberprzestępczością jaworznickiej komendy zakończyli dochodzenie przerywające proceder licznych oszustw. Mieszkanka Jaworzna na portalach sprzedażowych wyłudziła ponad 14 tys. złotych od 24 osób z całego kraju. Podejrzana usłyszała 26 zarzutów, w tym również za podrabianie podpisów.

Jaworzniccy kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą od marca 2022 roku prowadzili postępowanie w sprawie oszustw internetowych, których dokonywała 31-letnia mieszkanka Jaworzna. Kobieta prowadziła fikcyjne aukcje internetowe wystawiając ogłoszenia o sprzedaży, m.in. odzieży, klocków, wózków dziecięcych, telefonów komórkowych. Kupujący przelewali pełną kwotę lub zaliczkę na rachunki bankowe oszustki, nie otrzymując w zamian zakupionego towaru. Kryminalni z Jaworzna namierzyli 31-letnią oszustkę i przerwali nielegalny proceder. Śledczy z Zespołu do Walki z Cyberprzestępczością skrupulatnie od marca ubiegłego roku gromadzili materiał dowodowy i weryfikowali wszelkie informacje, dzięki którym dotarli do 24 osób z całej Polski, które padły ofiarą oszustki. Śledczy z Jaworzna przedstawili kobiecie 26 zarzutów za oszustwa, oraz za podrabianie podpisów na dokumentach. Kobieta przyznała się do wszystkich zarzucanych jej czynów. Straty, jakie spowodowała oszustka, sięgają ponad 14 tys. złotych.

Śledczy skierowali już akt oskarżenia do Prokuratury Rejonowej w Jaworznie przeciwko kobiecie. Za ich popełnienie grozi jej kara do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony