Mysłowicki policjant czterokrotnym Mistrzem Polski w pływaniu

Data publikacji 21.12.2022

Policjant z mysłowickiej komendy - sierżant Paweł Jankowski - wywalczył cztery złote medale podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu Masters w Poznaniu. W zawodach, które odbyły się w dniach od 16 do 18 grudnia, wzięło udział 454 uczestników. To nie pierwsze i mamy nadzieję, nie ostatnie sukcesy sportowe Pawła...

W miniony weekend w Poznaniu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters, w których wzięło udział 454 uczestników. Policjant z Mysłowic - sierżant Paweł Jankowski, startujący w kategorii wiekowej 25-29 lat, w znakomitym stylu zdobył 4 złote medale, a w jednym z finałów zajął 5 miejsce, osiągając następujące wyniki:

• Mistrz Polski w kategorii wiekowej 25-29 lat na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym z rezultatem 26,07;
  • Mistrz Polski w kategorii wiekowej 25-29 lat na dystansie 100 metrów stylem dowolnym z rezultatem 51,21;
  • Mistrz Polski w kategorii wiekowej 25-29 lat na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym z rezultatem 2:08,47;
  • 5 miejsce  w kategorii wiekowej 25-29 lat na dystansie 50 metrów stylem dowolnym z rezultatem 23,82.

Nie są to pierwsze i mamy nadzieję, nie ostatnie sukcesy sportowe Pawła, który w codziennej służbie dba o bezpieczeństwo mieszkańców Mysłowic, a w czasie wolnym zawsze znajduje czas na ulubiony sport i systematyczny trening. Swoją miłością do pływania próbuje zarazić też innych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!