Wiadomości

Zaproszenie na Bieg Cukierkowy – Biegniemy dla Mikołajka

Data publikacji 23.11.2022

18 grudnia w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się IV Bieg Cukierkowy – Biegniemy dla Mikołajka. Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju. Bieg połączony będzie z akcją charytatywną na rzecz chorego Mikołajka Kubali- syna policjanta pracującego na co dzień w Komisariacie Policji w Gorzycach. Na uczestników czekają liczne atrakcje m.in. gorąca czekolada i pyszne wypieki. Serdecznie zapraszamy.


Zapisy do udziału w biegu ruszyły 2 listopada 2022 r. IV Bieg Cukierkowy odbędzie się 18 grudnia 2022 roku o godzinie 16:00 w Jastrzębiu-Zdroju. 10 złotych z każdej opłaty startowej będzie przeznaczone na leczenie Mikołajka Kubali- syna policjanta pracującego na co dzień w Komisariacie Policji w Gorzycach, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, czyli SMA. Cały czas trwa walka o jego życie poprzez zbiórkę na najdroższy lek świata. Podczas biegu odbędą się licytacje, nie zabraknie gorącej czekolady oraz pysznych wypieków.

Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans około 4,7 km. Start znajduje się na ulicy Witczaka obok Placu Reprezentacyjnego, natomiast meta oraz biuro zawodów znajdują się przy Domu Zdrojowym ul. Witczaka 5. Trasa prowadzi drogami asfaltowymi, szutrowymi oraz naturalnymi (mogą wystąpić liście, błoto, śnieg, lód). Na trasie występują zwężenia, mostki, schody i liczne zakręty. W związku, iż start biegu rozpoczyna się po zachodzie słońca, a trasa biegu prowadzi przez nieoświetlone ścieżki, organizator wymaga od każdego uczestnika posiadanie lampek np. tzw. czołówek!


Każdy, kto ukończy zwody, otrzyma pamiątkowy medal oraz kubek okolicznościowy.


Limit osób startujących to 300 zawodników.


Szczegóły znajdziesz tutaj: IV Bieg Cukierkowsiepomaga-biegniemy dla mikołajka

 

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału oraz kibicowania na trasie biegu !

Plakat na którym widoczny jest mały chłopiec oraz słodycze.


 

Powrót na górę strony