Wiadomości

Poszukujemy mężczyzny, który odbierał pieniądze od seniorki w imieniu fałszywego policjanta

Data publikacji 23.11.2022

Siemianowiccy śledczy poszukują mężczyzny, który w lipcu z mieszkania w centrum miasta odebrał od 81-letniej kobiety kopertę z gotówką w kwocie 22 tysięcy złotych. Seniorka przygotowała taką gotówkę, ponieważ skontaktował się z nią oszust podający się za policjanta. Ostrzegł seniorkę o tym, że grupa przestępców chce ją okraść i zażądał pieniędzy. W toku postępowania uzyskano jego wizerunek z zapisu z monitoringu.

W lipcu ofiarą oszustów padła 81-letnia siemianowiczanka. Na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta i wypytywał kobietę o pieniądze i biżuterię. Fałszywy policjant ostrzegł seniorkę przed tym, że może zostać okradziona przez grupę złodziei, którzy ją obserwują. Seniorka była ostrożna w rozmowie, jednak manipulacja oszusta, była tak skuteczna, że uległa jego słowom i zgodziła się przekazać swoje oszczędności w wysokości 22 tysięcy złotych. Oszust poinstruował ją, że do mieszkania przyjdzie osoba, która odbierze pieniądze. Zgodnie z ustaleniami w mieszkaniu 81-latki pojawił się mężczyzna, który odebrał od niej kopertę z oszczędnościami. Mężczyzna miał około 30 lat, był szczupłej budowy ciała, włosy miał ciemne, krótko ostrzyżone, z zarostem na twarzy i mówił poprawną polszczyzną. W toku prowadzonych czynności uzyskano zapis z monitoringu, na którym został zarejestrowany mężczyzna współpracujący z fałszywym policjantem.

W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji, które mogłyby przyczynić się do ustalenia danych personalnych mężczyzny lub miejsca jego przebywania prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Siemianowicach Śląskich pod numerem telefonu 47 8531 255 bądz 201 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 112. Skorzystać można również z formy mailowej adresując korespondencję na adres kryminalny@siemianowice.ka.policja.gov.pl. Prosimy powołać się na l.dz. RSD 617/22. Gwarantujemy anonimowość.

na zdjęciu mężczyzna w sklepiena zdjęciu mężczyzna w sklepiena zdjęciu mężczyzna w sklepie

Powrót na górę strony