Wiadomości

Kierowco nie popełniaj tego błędu...

Data publikacji 22.11.2022

Kierujący iveco, pomimo czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wjechał na przejazd kolejowy. To niebezpieczne zachowanie 57-latka zauważyli policjanci pszczyńskiej drogówki. Do wypadków na terenach kolejowych dochodzi przede wszystkim winy kierowców i niestety należą one do tych szczególnie tragicznych. Błąd popełniony na terenie kolejowym może być ostatnim, jaki popełni się w życiu...

Mimo licznych apeli, zarówno policjantów, jak i pracowników kolei, wciąż znajdują się kierowcy, którzy nie zachowują ostrożności na przejazdach kolejowych. Jednym z nich okazał się 57-letni kierowca samochodu marki Iveco. Zlekceważył on migające czerwone światło nadawane przez sygnalizator i wjechał na przejazd przy ulicy Bieruńskiej w Pszczynie, gdy zapory już się opuszczały. Bezpośrednimi świadkami nieodpowiedzialnego zachowania mężczyzny byli policjanci drogówki, którzy po zdarzeniu zatrzymali kierowcę do kontroli. Zgodnie z nowym taryfikatorem, mundurowi nałożyli na mieszkańca Będzina mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych. Ponadto do jego konta dopisano dodatkowych 15 punktów karnych.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejazdów kolejowych oraz bezwzględne stosowanie się do znaków drogowych.

Przypominamy! Do wypadków na terenach kolejowych dochodzi w 99% z winy kierowców i należą one do tych szczególnie tragicznych w skutkach. Błąd popełniony na terenie kolejowym może być ostatnim, jaki popełni się w życiu.

Kolorowy plakat przedstawia z prawej strony dziewczynkę, a obok niej napis o treści Posłuchaj głosu rozsądku. Pod zdjęciem dziewczynki napis o treści: Zatrzymaj się przed przejazdem tatusiu.

Powrót na górę strony