Wiadomości

Mandat w wysokości 6500 złotych dla kierowcy

Data publikacji 31.10.2022

Wysokim mandatem karnym zakończyła się jazda dla kierowcy transita w słoneczną niedzielę. 29-latek wykonywał manewr cofania jadąc po chodniku i nie zauważył idącej nim starszej kobiety. Na szczęście 80-latce nie stało się nic poważnego. Do zdarzenia doszło w rejonie cmentarza, dlatego szczególnie w tym okresie apelujemy o ostrożność i czujność zarówno do kierujących, jak i pieszych.

Wczoraj, policjanci z ruchu drogowego zostali wezwani do zdarzenia, do jakiego doszło w rejonie cmentarza. Według zgłoszenia miała tam zostać potrącona piesza. Na miejscu policjanci zastali 29-letniego kierowcę transita, który przyznał się do tego, że jechał tyłem chodnikiem i nie zauważył idącej nim kobiety. Ratownicy medyczni udzielili 80-latce niezbędnej pomocy, na szczęście kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie i rażące naruszenie przepisów drogowych kierowca został ukarany przez policjantów mandatami karnymi o łącznej wysokości 6500 złotych. Dodatkowo "zdobył" jeszcze 16 punktów karnych.

Apelujemy do kierujących oraz pieszych, szczególnie teraz w okresie związanym z Dniem Wszystkich Świętych, o czujność i rozwagę na drogach oraz w rejonach cmentarzy. W związku z prognozowaną słoneczną pogodą, apelujemy o ostrożność.

Kierowco- zwolnij w obrębie przejść dla pieszych i cmentarzy.

Pieszy uczestniku ruchu drogowego- upewnij się, że jesteś widoczny zanim wejdziesz na przejście i załóż odblaski.

Powrót na górę strony