Wiadomości

Kolejny cios w przestępczość narkotykową

Data publikacji 27.10.2022

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z jastrzębskiej komendy zadali kolejny cios w przestępczość narkotykową na terenie Jastrzębia-Zdroju. Zabezpieczyli ponad 10 kilogramów środków narkotycznych. Jest to ciąg dalszy sprawy, która rozpoczęła się od kontroli drogowej w Jastrzębiu-Zdroju w czwartek (20 października 2022 roku). Wtedy to mundurowi zatrzymali 3 mężczyzn z 880 gramami zakazanego suszu, wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wraz z dzielnicowym z jastrzębskiej komendy w toku dalszej pracy nad sprawą ustalili kolejny adres, gdzie mogą znajdować się ukryte narkotyki. Ich podejrzenia były słuszne. W wyniku przeszukania posesji w Jastrzębiu-Zdroju zabezpieczyli ponad 10 kilogramów środków narkotycznych, między innymi Alfa-PiHP, metamfetamina, 4CMC, w tym prawie 3 tysiące w postaci tabletek. Narkotyki były ukryte w murowanej komorze wędzarni. W trakcie przeszukania ujawniono również rewolwer, kule ołowiane oraz dwa pojemniki nieokreślonej substancji, która została zabezpieczona przez policyjnych kontrterrorystów z Katowic.

Zdjęcie przedstawiające zabezpieczone narkotyki.


Jest to kolejne uderzenie w prowadzonej sprawie dotyczącej zatrzymanych mężczyzn zajmujących się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków i dopalaczy oraz ich przemytem z terenu Czech. O realizacji pisaliśmy w materiale: Przemycali narkotyki z Czech. Zatrzymano wtedy 2 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju oraz mieszkańca powiatu mikołowskiego. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty i zostali już tymczasowo aresztowani. Teraz w związku z ujawnieniem kolejnych 10 kilogramów narkotyków mężczyźni muszą się liczyć z kolejnymi zarzutami.

  • Zdjęcie przedstawiające torbę w której widać plastikowe pojemniki.
  • Zdjęcie przedstawiające narkotyki oraz zabezpieczony rewolwer.
  • Zdjęcie przedstawiające zabezpieczone narkotyki w postaci tabletek.
  • Zdjęcie kolorowe, przedstawiające zabezpieczone narkotyki w plastikowym pojemniku.
  • Zdjęcie przedstawiające zabezpieczone rzeczy: rewolwer, kule oraz narkotyki.
  • Zdjęcie przedstawiające rewolwer w walizce wraz z kulami oraz narkotykami.
Powrót na górę strony