Wiadomości

Policjant podczas treningu zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 25.10.2022

35-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego trafił do aresztu po tym, jak zatrzymał go policjant Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego. Stróż prawa w czasie wolnym od służby poszedł pobiegać. Podczas treningu zauważył mężczyznę, którego szukał od kilku dni. Teraz 35-latek odbędzie zaległą karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Policjant Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego z wodzisławskiej komendy w czasie wolnym od służby realizował swój trening biegowy. Na ulicy Kopernika w Wodzisławiu Śląskim zauważył mężczyznę, którego od kilku dni poszukiwał w związku z wystawionym przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim nakazem doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary 6 miesięcy więzienia. Poszukiwany mężczyzna był dobrze znany wodzisławskiemu stróżowi prawa. Kiedy trafiła się okazja, aby go zatrzymać, policjant natychmiast porzucił swoje sportowe plany i przystąpił do działania. Młodszy aspirant Bartłomiej Kuźnik dobiegł do 35-latka, zatrzymał go i powiadomił dyżurnego. Następnie przekazał zatrzymanego mężczyznę wysłanemu na miejsce patrolowi. 35-latek trafił już do aresztu.

Postawa wodzisławskiego policjanta pokazuje, że policjantem jest się 24 godziny na dobę - również w swoim wolnym czasie. Młodszy aspirant Bartłomiej Kuźnik trenuje biegi od kilku lat i ma na swoim koncie wiele sukcesów. Tym razem jego sportowa pasja zaprowadziła go do zatrzymania mężczyzny, który do tej pory ukrywał się przed organami ścigania.

Powrót na górę strony