Wiadomości

Przemycali narkotyki z Czech

Data publikacji 24.10.2022

Kryminalni z jastrzębskiej komendy zatrzymali 21, 23 oraz 27-latka podejrzanych o posiadanie, handel i przemyt narkotyków. W mieszkaniu jednego z nich ujawnili 880 gramów marihuany. Śledczy badają teraz, na jaką skalę zatrzymani prowadził swój przestępczy proceder i komu sprzedawali środki odurzające. Sąd zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt.

W czwartek policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali do kontroli drogowej samochód opel, który wjechał na jedną z posesji. Stróże prawa podejrzewali, że w tym samochodzie znajduje się osoba poszukiwana. W trakcie kontroli kierowca oraz pasażer byli bardzo zdenerwowani. Szybko wyszedł na jaw powód ich nerwowego zachowania. Podczas sprawdzenia wnętrza opla policjanci ujawnili w nim 880 gramów marihuany. 21 oraz 23-latek zostali zatrzymani. Następnie stróże prawa sprawdzili posesję, na której zaparkowała osobówka. Podczas przeszukania mieszkania oraz pomieszczenia gospodarczego policjanci zatrzymali 27-latka oraz zabezpieczyli marihuanę, sześć wag elektronicznych, pieniądze, zegarki, telefony, maszynkę do liczenia pieniędzy oraz 10 młynków do marihuany. Ponadto natrafili na ostrą amunicję, którą zabezpieczyli wezwani na miejsce policyjni kontrterroryści z grupy minersko–pirotechnicznej.

Jak się później okazało kierowca oraz pasażer zostali zatrzymani, gdy przywieźli narkotyki dopiero co zakupione na terenie Czech. Jak ustali prowadzący sprawę kryminalni, przestępcy w narkotyki zaopatrywali się w Czechach i sami przewozili je przez granicę. Dwóm mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju oraz mieszkańcowi powiatu mikołowskiego przedstawiono już zarzuty za posiadanie, handel i przemyt narkotyków. Decyzją sądu wszyscy trafili do aresztu na 3 miesiące. Teraz policjanci ustalają, na jaką skalę prowadzili swój przestępczy proceder i komu sprzedawali środki odurzające.

Zdjęcie przedstawiające zabezpieczone rzeczy podczas przeszukania mieszkania..

  • Zdjęcie przedstawiające zabezpieczoną aminicję.
  • Zdjęcie przedstawiające zabezpieczone narkotyki.
  • Zdjęcie przedstawiające zabezpieczone pieniądze, zegarki oraz inne przedmioty.
Powrót na górę strony