Wiadomości

Ruszyła kolejna edycja kampanii "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo"

Data publikacji 20.10.2022

Akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. W dniach 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na wybranych stacjach kontroli pojazdów.

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz emitowanym natężeniem.

Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii, odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kampanii. Dzisiejsza inauguracja w województwie śląskim odbyła się na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Automobilklubu Śląskiego w Katowicach przy ulicy Pszczyńskiej 13. W  wydarzeniu uczestniczyli: Wiceprezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Katowicach Pan Marek Głowania, Prezes Zarządu Automobilklubu Śląskiego Pan Andrzej Szkuta, kierowca rajdowy Pan Jarosław Szeja.

W dniach 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia tego roku kierowcy będą mieli możliwość darmowego sprawdzenia świateł swoich samochodów. W wybranych terminach, policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdów. Kampania potrwa do 15 grudnia.

W załączniku poniżej znajduje się wykaz stacji diagnostycznych, które biorą udział w akcji na terenie województwa śląskiego.

  • policjant ruchu drogowego i kierowca rajdowy Jarosław Szeja podczas briefingu z mediami inaugurującego akcję Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo na stacji kontroli pojazdó
  • policjant udzielający wywiadu dziennikarzom podczas inauguracji akcji. W tle kierowca rajdowy Jarosław Szeja.
  • policjant podczas wywiadu dla TV. W tle stacja kontroli pojazdów.
  • diagnosta tłumaczący dziennikarzom w jaki sposób sprawdza ustawienie świateł w pojeździe
  • Na pierwszym planie policjant ruchu drogowego i diagnosta stojący przy samochodzie ustawionym do sprawdzenia oświetlenia. W tle dziennikarze.
  • policjant ruchu drogowego i diagnosta sprawdzający ustawienie świateł w pojeździe

Film Spot Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo

Pobierz plik Spot Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo (format mp4 - rozmiar 12.28 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony