Wiadomości

Inauguracja akcji "Świeć przykładem"

Data publikacji 01.10.2022

1 października startuje kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do pieszych pn. „Świeć Przykładem”. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Śląska drogówka we współpracy z piłkarzem Łukaszem Piszczkiem i zawodnikami jego akademii przygotowała spot promujący noszenie odblasków.

Dziś startuje kolejna edycja akcji "Świeć przykładem". O tym, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, nikogo nie trzeba przekonywać. Jesienią i zimą, dzień jest krótszy, a warunki atmosferyczne ulegają pogorszeniu. Piesi na drogach stają się słabo widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego. Po zmroku, a także przy niekorzystnych warunkach pogodowych pieszy jest słabo widoczny dla kierowcy samochodu. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, dając kierującym cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Prawidłowo noszone elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach oraz mundurowi z KPP Pszczyna we współpracy z piłkarzem Łukaszem Piszczkiem i zawodnikami jego akademii przygotowali specjalny spot promujący noszenie elementów odblaskowych. Zachęcamy do jego obejrzenia.

Przypominamy, że 1 października to także Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków.

Noś odblaski i świeć przykładem!

  • Na pierwszym planie sygnały świetlne policyjnego radiowozu, w tle przejście dla pieszych i obiekty sportowe Akademii BVB im. Łukasza Piszczek
  • policjant ruchu drogowego i piłkarze akademii BVB na boisku
  • policjant ruchu drogowego i piłkarze akademii BVB na boisku
  • policjant ruchu drogowego podczas pogadanki z piłkarzami akademii BVB na boisku
  • policjanci ruchu drogowego przyglądający się grze piłkarzy akademii BVB
  • Na pierwszym planie sygnały świetle policyjnego radiowozu, w tle piłkarze akademii BVB przechodzący przez przejście dla pieszych

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.03 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja_Swiec_przykladem.m4a

Pobierz plik Audiodeskrypcja_Swiec_przykladem.m4a (format mp3 - rozmiar 493.71 KB)

Powrót na górę strony