Wiadomości

Próbował ukryć swoją tożsamość

Data publikacji 30.09.2022

Policjanci z Wydziału Prewencji bielskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę. Okazało się, że był on poszukiwany czterema listami gończymi, czterema nakazami zatrzymania, posiadał przy sobie sfałszowane prawo jazdy oraz był pod wpływem narkotyków. Do listy czynów zabronionych doszły teraz kolejne, za które grozi mu następne 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Prewencji w trakcie służby na jednej z bielskich ulic zatrzymali do kontroli mercedesa, którego kierujący podczas legitymowania wykazywał silne zdenerwowanie, co zwróciło szczególną uwagę stróżów prawa. Jak okazało się podczas wykonywanych czynności, mężczyzna posłużył się sfałszowanym prawem jazdy. Podane przez niego dane nie zostały potwierdzone przez wskazaną osobę, ani też nie figurowały w bazach Policji. Dopiero wnikliwość mundurowych doprowadziła do ustalenia, że jest to mężczyzna, który chciał ukryć swoją tożsamość, bo był poszukiwany czterema listami gończymi oraz czterema nakazami zatrzymania. Mężczyźnie przedstawiono zarzut posłużenia się podrobionym dokumentem, a także kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, co potwierdziło wstępne badanie narkotestera.
Po czynnościach mężczyzna trafił do Aresztu Śledczego w Bielsku-Białej celem wykonania kar wskazanych w decyzjach sądów.

Powrót na górę strony